Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Історичні уроки минулого століття обговорили на науково-практичній конференції духовенство, національні спільноти та науковці Вінниччини

Переглядів: 338

 

Днями у конференц-залі вінницької галереї «Арт-шик» відбулася науково-практична конференція на тему «1917-2017 роки – історичні уроки минулого століття. Духовний та міжнаціональний аспект».

Конференція була організована управлінням у справах релігій і національностей Вінницької обласної державної адміністрації спільно із обласною Радою церков та релігійних організацій і Радою національно-культурних товариств Вінниччини.

Участь у конференції  взяли відомі вінницькі історики, краєзнавці, представники духовенства та національних спільнот, зокрема, кандидат історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України факультету ІЕП ВДПУ ім. М.Коцюбинського – Ольга Коляструк, кандидат історичних наукісторик, архівіст, краєзнавець, заслужений працівник культури – Фаїна Винокурова, доктор історичних наук, професор кафедри журналістики, реклам та зв’язків із ВДПУ ім. М. Коцюбинського – Сергій Гальчак, кандидат історичних наук – Анатолій Лисий, студент Київської православної богословської академії УПЦ КП – Михайло Кушнір, настоятель костелу Пресвятої  Діви Марії Ангельської у м. Вінниці РКЦ – Костянтин Морозов, голова історичного відділу Вінницького об’єднання євангельських християн-баптистів - Олександр Козубовський, керівник історичного відділу Вінницької єпархії Української православної церкви – Назарій Давидовський,  історик-краєзнавець – Анатолій Сварчевський.

Окрім того, на своє дослідження на тему «Столітня історія державно-церковних відносин: від тоталітаризму до партнерства» презентував директор Департаменту релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

У вступному слові начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький наголосив, що протягом поточного року в області спільно з релігійними організаціями та національними спільнотами відбулося ряд заходів присвячених 100-літтю подій 1917 року. За його словами,- «Заключним етапом цілої низки заходів, є сьогоднішня конференція, яка покликана вкотре нагадати про сумні уроки історіїАдже йдеться про величезний історично-цивілізаційний злам, який покалічив долі не тільки десятків мільйонів людей, а й цілих країн, серед яких Україна постраждала чи не найбільше. Саме Жовтнева революція запрограмувала наші подальші національні катастрофи – геноцид, голодомори, депортації, масові репресії та ін. Якщо ми не відродимо нашу історичну пам'ять, не усвідомимо трагедії, яка з нами сталося та, які причини наших поразок, ми не зможемо усунути загрози її повторення»- наголосив Ігор Салецький.« повернутися до списку новин