Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Безробітні громадяни Мурованокуриловецького району дізналися про основні аспекти пенсійної реформи

Переглядів: 307

 

 

Про основні напрямки реформування пенсійної системи розповіла начальник Мурованокуриловецького відділу з  питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Могилів-Подільського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Світлана Шалева 18 серпня під час зустрічі з тимчасово безробітними громадянами в Мурованокуриловецькому центрі зайнятості.
      - Верховною Радою України у першому читанні прийнято урядовий варіант пенсійної реформи і зміни в пенсійному законодавстві, які запрацюють вже з 1 жовтня цього року,- зазначила фахівець Фонду. - Першим етапом стане осучаснення пенсій для нинішніх пенсіонерів з використанням показника середньої заробітної плати 3764,40 грн. Це буде не разове підняття, а обов’язковий щорічний захід відповідно до показників зростання середньої заробітної плати. Світлана Дмитрівна проінформувала учасників зустрічі про відновлення з 1 жовтня 2017 року в повному обсязі пенсійних виплат працюючим пенсіонерам, основні правила призначення пенсії за віком згідно з реформою, а саме, поступове збільшення необхідного стажу з 25 до 35 років та відміну спеціальних пенсій.
       Між учасниками зустрічі відбулася жвава дискусія, під час якої присутні обмінялися думками щодо того, як і чому необхідно заздалегідь готуватися до виходу на пенсію, зокрема, обговорили питання необхідності отримання легальної заробітної плати, від якої залежить розмір страхового стажу та розмір пенсії. Фахівець управління розповіла присутнім про можливості дистанційного обслуговування громадян шляхом реєстрації на web-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, надала вичерпні відповіді на запитання та ознайомила з примірниками відомчого видання «Пенсійний кур'єр». 
       По закінченню зустрічі всі присутні отримали буклети та інформаційні матеріали щодо легалізації заробітної плати та змін у пенсійному забезпеченні.

 « повернутися до списку новин