Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

На Вінниччині відбувся «круглий стіл», присвячений Героям Крут

Переглядів: 373

 

Вчора, 30 січня, на базі Факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського відбувся «круглий стіл» присвячений Героям Крут.

Нагадаємо, що бій відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути. На залiзничнiй платформі в Крутах перебувало до 520 українських вояків, юнаків і студентів віком від 14 до 24 років, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію. Військами Української Народної Республіки під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Українські історики сходяться у думці, що завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Таким чином, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

«Круглий стіл» присвячений пам'яті Героїв Крут відбувся за участі викладачів та студентів Факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, учнів та вчителів закладів освіти міста Вінниці, а також представників організацій громадянського суспільства Вінниччини, які цікавляться вітчизняною історією.

«Дуже приємно бачити у залі підростаюче покоління: учнівська та студентська молодь, яка цікавиться подіями національної історії та виховується на її кращих традиціях. Сто років тому саме патріотична молодь віддала своє життя за краще незалежне майбутнє України», – зазначив декан Факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Юрій Зінько.

Бій під Крутами – це одна з героїчних сторінок історії нашої держави, яка свідчить про героїзм, боротьбу та самовідданість українського народу.« повернутися до списку новин