Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині питання захисту майнових прав власників та  орендарів земельних ділянок – під постійним контролем виконавчої влади

Переглядів: 444

 

 

Сьогодні, 15 вересня, відбулась селекторна нарада під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва щодо розгляду результатів роботи за місяць регіональних оперативних штабів із забезпечення  прав і свобод власників земель або збіжжя  та ситуації із захистом майнових прав власників та  орендарів земельних ділянок.

У Вінницькій студії Укртелекому  в нараді взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, члени Оперативного штабу.

«Питання рейдерства в аграрному секторі є дуже важливим,- зазначив Степан Кубів,- і дуже актуальне воно щодо відновлення справедливості. Це явище набуває загрозливого характеру особливо у період збирання урожаю. Генеральною прокуратурою розслідується 44 кримінальні провадження  по вказаній категорії».

Степан Кубів ознайомив учасників наради із результатами моніторингу ситуації в країні зі спробами рейдерських захоплень та закликав регіональні Оперативні штаби максимально залучати до боротьби з аграрним рейдерством голів РДА, сільських та селищних голів, громадськість та засоби масової інформації.

Нагадаємо: на виконання протокольного рішення Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року розпорядженням Вінницької обласної державної адміністрації від 14 серпня 2017 року № 579 утворено обласний оперативний штаб із забезпечення  прав і свобод власників земель або збіжжя.

Очолює Оперативний штаб перший заступник голови обласної державної адміністрації  Гижко Андрій Петрович.

Засідання Оперативного штабу проводиться кожного вівторка. Визначено телефон гарячої лінії обласної державної адміністрації, на сайті облдержадміністрації розміщено банер «Стоп рейдерам».

Серед питань, які розглядалися на засіданнях Оперативного штабу:

  • Про стан розрахунків за оренду земельних часток (паїв) на кожному засіданні Штабу інформує Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук;
  • Про ситуацію в районах, де найнижчий відсоток виплати орендної плати (Барський, Калинівський, Крижопільський, Літинський та Оратівський) доповідали голови районних державних адміністрацій

На розгляд Оперативного штабу постійно виносяться звернення, які надходять на Гарячу лінію (надійшло 8 звернень, питання стосовно реєстрації та переєстрації договорів оренди).

Також  було проведено виїзне засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель або збіжжя за участю державних реєстраторів прав Вінницької області

Для довідки:

Щодо стану розрахунків за оренду земельних часток (паїв)

Загальна кількість укладених договорів оренди по області - 436 тис. шт.. Нараховано орендної плати у 2017 році – 1,7 млрд. грн., що на 42% вище ніж в 2016 році.

Станом на 14.09.2017 року фактична виплата орендної плати становить 932 млн. грн, шо свідчить про виконання договірних зобов’язань на 55 відсотків.

На відповідну дату минулого року цей показник становив 44 відсотки.

В поточному році спостерігається підвищення відсотків нарахування орендної плати від нормативної грошової оцінки орендованих земель. Середній показник по області по фактично заключених договорах становить 4,9 % проти 3,4 % в 2016 році.

Питома вага виплати орендної плати в грошовій формі збільшилась до 66,7 % проти 51% за відповідний період минулого року« повернутися до списку новин