Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Підведено підсумки діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у І півріччі 2017 року

Переглядів: 483

 

На базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Вінницької області відбувся семінар-нарада директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  У зібранні взяли участь директори центрів СССДМ, а також працівники управління дитячої, молодіжної та сімейної політики Козятинської міської ради та служби у справах дітей Могилів-Подільської міської ради, всього 31 учасник.

  Директор Вінницького обласного ЦСССДМ Олена Стоялова висвітлила питання стану кадрового забезпечення ЦСССДМ, організації надання соціальних послуг вразливим категоріям сімей в умовах об’єднаної територіальної громади, стану впровадження послуги сімейного патронату в області.

  Заступник директора – начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Ольга Слободяник проаналізувала здійснення соціальної роботи відповідно до пріоритетів діяльності центрів на 2017 рік та виконання завдань, поставлених на попередній нараді директорів  від 20.04.2017 року.

         Особлива увага присутніх була зосереджена на питаннях підвищення якості соціальної роботи з різними категоріями сімей та її документування.

У такому контексті здійснено аналіз виконання плану заходів щодо підвищення рівня контролю за станом утримання та виховання дітей та покращення якості підбору кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, функціонування та соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, затвердженого спільним наказом служби у справах дітей облдержадміністрації та обласного ЦСССДМ. Крім того, проаналізовано якість підготовки оцінки потреб прийомних дітей, дітей-вихованців та планів соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; обговорено результати проведення єдиного методичного дня щодо ведення випадку сім’ї, в якій батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків та програму наступного методичного дня.

В ході проведення наради підведено підсумки навчання для прийомних батьків з метою підвищення їх виховного потенціалу. У січні - червні 2017 році 183 прийомних батьків та батьків-вихователів області у 11 навчальних групах пройшли 5-денне навчання за оновленою програмою, в рамках якого працювали з практичними психологами, методистами, юристами, працівниками служби у справах дітей облдержадміністрації. Крім того, з метою подальшого впровадження ефективних методик взаємодії з дітьми, формування у них навиків позитивного спілкування, підготовки до самостійного життя, фахівці обласного ЦСССДМ провели з прийомними батьками навчальні тренінги за темами: «Міжособистісне спілкування», «Попередження конфліктів, поведінка в конфліктних ситуаціях», «Життєві цілі».

  Під час практичної частини семінару присутні були ознайомлені з матеріалами за підсумками навчань практичних психологів ЦСССДМ. Директори ЦСССДМ отримали інформацію щодо визначення мотивації осіб, які висловили бажання взяти на виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та особисто взяли участь у тестуванні з метою визначення власних потреб та мотивації.

  Окремою частиною практичного заняття було виконання вправ, представлених у тренінговому модулі «Життєві цілі», який рекомендовано провести під час груп зустрічей прийомних батьків, батьків-вихователів у ІV кварталі поточного року.

 За підсумками прийнято рішення наради, яким визначено завдання центрам соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на II півріччя 2017 року.« повернутися до списку новин