Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На захисті прав та законних інтересів дітей

Переглядів: 217

    Ми не уявляємо собі життя без найрідніших нам людей: батька та матері, бо вони дали нам життя, ведуть по життю, завжди є опорою та підтримкою. Ми звикли, що бути відповідальними батьками – означає любити дитину та піклуватися про неї. Та не завжди батьки виконують належним чином свої батьківські обов’язки: забувають, не знають, чи не хочуть знати про відповідальне батьківство.

    На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини, а крім статусу батьківства та правами щодо дітей, батьки отримують ще обов’язки, відповідальність за виховання та розвиток дитини.

У разі безвідповідального батьківства, служба у справах дітей виносить питання про позбавлення батьківських прав на розгляд комісії з питань захисту прав дитини та до Мурованокуриловецького районного суду. Так, згідно Сімейного кодексу України:

Стаття 164

            Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він:

            1.Не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

            2.Ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

            3.Жорстоко поводяться з дитиною;

            4.Є хронічними алкоголіками або наркоманами;

            5.Вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

            6.Засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Комісією у складі начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Ігоря Остаповича, головного спеціаліста служби Наталії Мельник, директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Василя Чорпіти, фахівця соціальної роботи Обухівської сільської ради Лариси Шевченко та голови Рівненської сільської ради Надії Чуплакової було здійснено черговий рейд «Неблагополучна сім’я» та  обстежено умови проживання сімей, які звернулися із заявами на розгляд комісії з питань захисту прав дітей у с. Обухів та с. Рівне. В ході рейду проведено профілактичні бесіди з батьками щодо відповідального батьківства та надано методичну допомогу працівникам сільських рад.

         

                                                                                                                                    Служба у справах дітей райдержадміністрації

« повернутися до списку новин