Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Відповідальність батьківства

Переглядів: 556

Відповідно до законодавства України, батьки повинні піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, зобов’язані поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини, фізичні покарання дитини, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Як кажуть, „батьків не обирають” і, нажаль, деякі з них частково або зовсім не приділяють уваги своїм неповнолітнім дітям, тим самим порушують подальше становлення та розвиток їх дитини у нашому суспільстві. Крім того вони порушують норми чинного законодавства. Звичайно, за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності: адміністративної (стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей»); цивільно – правової (статті 1178 – 1183 Цивільного кодексу України); сімейно – правової (стаття 164 «Підстави для позбавлення батьківських прав»).

З метою перевірки виконання батьківських обов’язків окремих сімей нашого району, умов проживання та виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, 6 липня 2017 року комісією у складі заступника голови районної ради Андрія Нікітчука, директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Василя Чорпіти, головного спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації Наталії Мельник, психолога відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Паскал, було здійснено виїзд у села Снітків, Михайлівці, Дерешова та селище Красне, обстежено 6 сімей, про що складено акти. З батьками даних сімей проведено профілактичні бесіди щодо створення належних умов для всебічного гармонійного розвитку дітей,  забезпечення дітей збалансованим харчуванням, іграшками та розвиваючими іграми, тобто використання державних виплат виключно на потреби дітей. Дана категорія населення перебуває на особливому контролі райдержадміністрації.

Усі ми повинні створити світ, сприятливий для дітей, світ, у якому кожна дитина почуватиметься захищеною, де її думка буде поважатися, де немає місця насильству, світ, який би дав змогу виховати здорове, щасливе, досконале покоління.

 

 « повернутися до списку новин