Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Про недопущення на Вінниччині рейдерських захоплень йшлося на черговому засіданні обласного штабу

Переглядів: 265

 

Сьогодні, під головування  директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Миколи Ткачука відбулось розширене засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя, завдання якого забезпечити захист аграріїв від спроб рейдерських захоплень.

На засіданні були заслухані інформації про ситуацію щодо розрахунків з людьми за паї та розміри  орендної плати у Теплицькому, Барському та Жмеринському районах.

Микола Ткачук  зазначив: «Середні показники по району суттєво відрізняются від показників окремого приватного підприємства. Завдяки проведенню подібного моніторингу ми бачимо, що деякі підприємства сплачують 3%, а інші, розуміючи актуальність даного питання, піднімають розмір ставки.  Хочу зауважити, що боротьба з рейдерськими захопленнями це спільна робота всіх органів влади, які знаходяться на території Вінницької області».

На зібранні були заслухані приклади випадків рейдерських захоплень, які трапились за останній час на території області.

 «Щотижня трапляються нові факти рейдерського захоплення земель. Прибутковість аграрного бізнесу призводить до зловживань: неправомірно укладаються договори  оренди. В першу чергу, відповідальність за недопущення подібних правопорушень покладається на державних реєстраторів, які мають фахово і з великою відповідальністю виконувати покладені на них обов’язки . З огляду на ситуацію, що склалась, закликаю всіх налаштуватись на серйозну роботу, щоб зупинити хвилю порушень законодавства в даній галузі», - наголосив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук.« повернутися до списку новин