Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Андрій Гижко: ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області - комплексна структура, яка демонструє якісну та злагоджену роботу

Переглядів: 550

17 лютого, в приміщенні Вінницького національного аграрного університету відбулась розширена нарада Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області за підсумками роботи в 2016 році під головуванням начальника ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорія Сидорука.
В нараді взяли участь: перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, керівники та спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, керівники управлінь Держпродспоживслужби в районах та містах обласного значення, начальники відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, бухгалтери управлінь Держпродспоживслужби, директори регіональної та міжрайонних державних лабораторій ветеринарної медицини. 
У своїй доповіді Григорій Сидорук повідомив: «Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» у квітні місяці цього року створено Головне управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Вінницькій області, реорганізувавши шляхом перетворення Державну ветеринарну та фітосанітарну службу і приєднавши до Служби, що утворилася, Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів і Державну санітарно-епідеміологічну службу.
Він також зазначив, що віднині на Службу покладено функції з реалізації державної політики, які виконували органи, що припиняють діяльність, а також функції із здійснення державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів.
«Основне завдання Управління полягає в охороні території області від занесення збудників особливо небезпечних хвороб, запобіганні проникненню регульованих шкідливих організмів (фітосанітарна безпека), проведення державного нагляду (контролю) за здоров'ям та благополуччям тварин, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження, кормів, санітарних заходів, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення, здійснює моніторинг причин і кількості звернень споживачів (користувачів) про захист їх прав на безпечність продукції, причин і кількості нещасних випадків та випадків заподіяння шкоди здоров’ю людей в наслідок споживання продукції, здійснення державного нагляду за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, здійснення нагляду за діяльністю у сфері насінництва та розсадництва», - підкреслив Григорій Сидорук.
Учасники наради також заслухали звіти про роботу управлінь та відділів Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області в 2016 році.
Андрій Гижко , звертаючись до учасників наради, зауважив, що період реорганізації служби тривав більш, як 2 роки : «Це непростий процес ліквідації попередніх органів і перехід людей у новостворену структуру , яка має небагато ширші функції . Держпродспоживслужба – це структура, яка займається цілим комплексом питань щодо ввозу та вивозу сільгосппродукції, виконує реєстрацією та облік сільськогосподарської техніки, дбає про санітарне благополуччя населення».
Перший заступник голови ОДА у своєму виступі загострив увагу присутніх на тому, що наближається новий сільськогосподарський сезон : « У мене велике прохання, щоб усі процедури, що пов’язані із підготовкою до весняно-польових робіт: реєстрація техніки та оформлення людей , які на ній працюватимуть, видача довідок та дозволів на насіння, проходило у дуже оперативному режимі».
Андрій Гижко також торкнувся питань, що стосуються благополуччя мешканців Вінниччини, особливо місць масового перебування людей, таких як школи, дитячі садочки, заклади громадського харчування. Посадовець зауважив, що завдяки якісній роботі управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, минулоріч в області не було зафіксовано серйозних спалахів кишкових та інших інфекцій.
Окремо торкнувся перший заступник голови ОДА питання ліквідації спалаху АЧС в Мурованокуриловецькому районі, коли оперативно і злагоджено працювали обласна державна адміністрація, Держпродспоживслужба та ДСНС: «Тут не можна допускати жодного спрощення ситуації чи послаблення у прийнятті жорстких і непопулярних рішень. Ми розуміємо,що йдеться про втрати для людей, які вирощують в господарствах свиней. Проте, мусимо зважити, якими втратами це може обернутися в цілому для економіки, якщо ми зараз не приймемо жорстких мір».
Посадовець зазначив, що з обласного бюджету виділяється понад 3 млн. грн. на лабораторні центри ( відповідне рішення прийматиметься 21 лютого на позачерговій сесії обласної Ради). Кошти виділялись і на швидку локалізацію осередку виникнення африканської чуми свиней як для потреб ДСНС, так і для Держпродспоживслужби.
На завершення свого виступу Андрій Гижко торкнувся питання непримиримого ставлення колективу до будь-яких проявів корупції в наданні послуг. Посадовець закликав діяти максимально прозоро у прийнятті тих чи інших рішень.« повернутися до списку новин