Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Інформаційне повідомлення Про порядок застосування пестицидів за допомогою авіації

Переглядів: 1274

Виконання авіаційних робіт по застосуванню пестицидів у сільському і лісовому господарстві повинно здійснюватися у відповідності до вимог Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, ДСП 382-96, затверджених наказом МОЗ України від 18.12.96 р. № 382.

При застосуванні пестицидів за допомогою авіації необхідно суворо витримувати визначені ДСП 382-96 санітарно захисні зони від ділянок авіахімічних обробок до інших об’єктів.

До виконання авіаційних робіт по застосуванню пестицидів при проведенні агрохімічних заходів за сільськогосподарськими і лісовими культурами дозволяється використовувати повітряні судна (літаки, вертольоти, надлегкі літальні апарати), що зареєстровані в державному реєстрі повітряних суден цивільної авіації України та які мають сертифікат на право виконання авіаційно – хімічних робіт.

Авіаційним методом можуть бути застосовані ті пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені в Перелік препаратів, дозволені до авіаційного застосування в Україні, який погоджується з МОЗ, Мінекобезпеки і затверджується Укрдержхімкомісією.

Відповідальність за дотримання вимог санітарних правил і норм при авіаційному застосуванні пестицидів покладається на замовника виконання авіаційних робіт та експлуатача повітряних суден сільгоспавіації.

Медичний огляд та оформлення допуску на право здійснення робіт з пестицидами і агрохімікатами авіаційним працівникам здійснюється у відповідності з «Положенням про медичний огляд працівників певних категорій», затвердженим МОЗ та «Правилами і порядком медичної сертифікації авіаційного персоналу і осіб, які не належать до авіаційного персоналу, що затверджуються Міністерством транспорту та згідно вимог ДСП 383-96.

Допуск, медичну книжку і нарад на види робіт з пестицидами і агрохімікатами повинні мати при собі всі працівники, що зайняті виконанням авіаційно – хімічних робіт.

Для виконання робочих польотів при авіаційному застосуванні пестицидів в сільському господарстві повинні використовуватись постійні, а при їх відсутності – тимчасові – аеродроми і вертодроми сільгоспавіації, які мають санітарний паспорт або дозвіл на право експлуатації.

Екіпажі, які вилітають в місце тимчасового базування для виконання авіаційних робіт по застосуванню пестицидів забезпечуються підприємствами цивільної авіації (ЦА) засобами індивідуального захисту, аптечками першої медичної допомоги при отруєнні пестицидами, миючими, дезінфікуючими засобами та іншим, згідно вимог ДСП 382-96.

Сільськогосподарські угіддя, які намічаються для авіа хімічних обробок повинні бути занесені на карти – схеми земле лісокористування, що погоджується з державними установами Держпродспоживслужби та Мінекобезпеки.

При застосуванні пестицидів за допомогою авіації необхідно суворо витримувати санітарно – захисні зони від ділянок авіа хімічних обробок до інших об’єктів (населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання, тощо).

Застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві повинно здійснюватись на висоті до 3 м над об’єктом обробки, в ранкові та вечірні години дня, при швидкості руху повітря, що не перевищує – 3 м/с (дрібно – крапельне оприскування) і 4 м/с ( крупно - крапельне оприскування) і температура повітря, що не перевищує +22 С.

Замовник авіаційно-хімічних робіт, за три доби до початку авіаційних обробок, повинен здійснити такі запобіжні заходи:

а)   поінформувати населення даної місцевості через засоби масової інформації
(радіо, пресу, телебаченню) про місце, строки, термін проведення обробок пестицидами і
агрохімікатами; про заборону  ближче  1 км від   місця  обробок  здійснювати сільськогосподарські та інші роботи, випасати тварин; про необхідність вивезення пасік до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місць проведення авіаційних обробок сільськогосподарських культур пестицидами на період до 5 діб;

                 б) встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки з вказівкою кінцевого
строку очікування на відстані 300 м від оброблюваних ділянок, а також на дорогах, що проходять через ці ділянки та на дорогах, які ведуть до сільгоспаеродрому або вертодрому (П.5.2.ДСП 382-96).

Забороняється проводити авіаційні обробки пестицидами усіх груп токсичності, з метою боротьби зі шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур, лісів та інших угідь, що розташовані ближче:

                 а)  5 км від місць постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання,
місць  випасу  свійських  тварин,  об'єктів  природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних та зоологічних заказників тощо);

в)  1 км    від    населених    пунктів,    тваринницьких    і   птахоферм,    посівів сільськогосподарських  культур,  що  використовуються  у їжу  без термічної обробки (цибуля на пір'я, селера, кріп, огірки, помідори, полуниці, малина та ін.), а також садів і виноградників та місць проведення сільськогосподарських робіт (п.5.26. ДСП 382-96).

Не дозволяється авіаційне застосування арборицидів при обробці лісових масивів і лісозахисних смуг, а також трас високовольтних ліній електропередач, що розташовані ближче:

                 а) 3,6 км від місць відпочинку дітей і дорослих;

б)     2 км від населених пунктів, лісових розсадників, посівів лісових культур
(п.6.27. ДСП 382-96).

Авіаційне застосування мінеральних добрив та біопрепаратів повинно здійснюватись при дотриманні санітарно-захисної зони від ділянок обробок до населеного пункту, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання - не менше 500 м при швидкості вітру до 8 м/с (п.5.29. ДСП 382-96).

 

                                                                            Управління Держпродспоживслужби  в Мурованокуриловецькому районі
 « повернутися до списку новин