Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Україна та Данія успішно співпрацюють у відновлюваній енергетиці та сфері енергоефективності

Переглядів: 286

 

 

Держенергоефективності плідно працює з Українсько-данським енергетичним центром (УДЕЦ, http://www.udec.org.ua/ua/) над підвищенням інвестиційної привабливості відновлюваної енергетики та стимулюванням промисловості до енергоефективності в Україні.
Про це журналістам данського агентства «Nordlið» (https://www.nordlid.com) розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході інтерв’ю.
Зокрема, серед основних напрямів спільної роботи Агентства та УДЕЦ:
аналіз можливостей збільшення виробництва тепла з «чистих» джерел;
створення стимулів для впровадження проектів з виробництва енергії з відновлюваних джерел та відходів в Україні;
розробка механізмів підвищення енергоефективності у промисловості;
удосконалення Інтерактивної інвестиційної карти UAMAP (http://www.uamap.org.ua).
Як пояснив Сергій Савчук, Данія - одна із провідних країн світу у відновлюваній енергетиці. За даними Eurostat (http://ec.europa.eu/eurostat/web/main/home), вже у 2015 році більше 51% електроенергії в Данії вироблялося з «чистих» джерел. Найбільшу частку у цій сфері займає вітроенергетика.
«Співпраця України та Данії взаємовигідна. Данські виробники енергії з відновлюваних джерел можуть оцінити переваги реалізації проектів саме в Україні, адже сьогодні ми маємо один з найвищих в Європі «зелених» тарифів та ще й з прив’язкою до євро. Довгострокові договори на закупівлю «чистої» енергії за "зеленим" тарифом також передбачено», – прокоментував Голова.
Особливо плідною є співпраця Данії та України у розвитку сфери виробництва тепла з відновлюваних джерел. Наразі Агентство та УДЕЦ спільно з данською компанією “Ramboll” (http://www.ramboll.com) та Біоенергетичною асоціацією України (http://www.uabio.org) розробляє економічну модель встановлення когенераційних установок на біомасі. Завдяки такій моделі інвестори зможуть проаналізувати перспективи реалізації подібних проектів в Україні.« повернутися до списку новин