Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Етнофестиваль «Мамина піч» цьогоріч зібрав тисячі поціновувачів давніх українських традицій, обрядів і звичаїв

Переглядів: 532

 

 

Учора, 2 серпня, в селі Канава Тиврівського району, на березі річки Південний Буг відбувся традиційний етнофестиваль родинної пісні «Мамина піч» - запальний, динамічний захід, який з року в рік відроджує і популяризує давні українські традиції, обряди і звичаї.

Це свято засноване народним артистом України Миколою Янченком і з 2006 року об’єднує українські родини усієї країни. За традицією, воно проходить під час храмового свята пророка Іллі. Слід зазначити, що «Мамина піч» з роками збирає все більше і більше глядачів – поціновувачів української пісні.

Цього дня на свято завітав голова облдержадміністрації Валерій Коровій, який у своєму вітальному слові зауважив: «Особливо значущим є те, що фестиваль «Мамина піч» сприяє відродженню глибинної культури українського народу, поваги до родини, до матері. І з кожним роком на цьому заході  збирається  все більше і більше людей. Це є яскравим доказом того, що людям це цікаво і потрібно. А ініціатор фестивалю, Микола Янченко, робить велику справу, об’єднуючи на подільській землі родини з усієї України».

Програма фестивалю включала виступи відомих артистів, таких, як сам Микола Янченко, Ірина Федишин, Тетяна Денисенко, гурту «Лісапетний батальйон», так і самобутніх виконавців з маленьких сіл та селищ. Тож нехай свято, аналогів якому нема в країні, за допомогою пісні об’єднує всі родини.« повернутися до списку новин