Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

як докупити пенсійний стаж

Переглядів: 342

 

    Нормами статті 12 Закону 1058 ще з 2004 року передбачено добровільну участь осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Тобто в періоди після 1 січня 2004 року, коли страховий стаж зараховується лише за умови сплати страхових внесків, людина, яка не належала до категорії застрахованих осіб (наприклад, офіційно на території України не працювала або працювала неофіційно), може звернутися до органів фіскальної служби та укласти відповідний договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування згідно з нормами статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

     Законом передбачено два види договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

     Зокрема, частиною другою статті 10 цього Закону визначено, що особи беруть у ній участь протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менше як один рік (крім договорів про одноразову сплату). Тобто людина, укладаючи цей договір, зобов’язується щомісяця, протягом не менше року від дати укладання договору, сплачувати ЄСВ. І кожен місяць, за який сплачено внески, буде зараховано до страхового стажу.

     Відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому  державному соціальному страхуванню (починаючи з 1 січня 2004 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок і більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленого на дату укладання договору.

     Наприклад, у 2010-2013 роках людина не працювала, не належала до категорії застрахованих осіб та хоче укласти договір про одноразову сплату внесків за ці 36 місяців. Сума внеску, який має бути сплачено, не може бути  меншою за мінімальний внесок на момент укладання договору. У 2017 році мінімальний внесок становить 704 грн. – це 22% від мінімальної заробітної плати в розмірі 3200 грн. Тобто за кожен місяць страхового стажу особа має сплатити 704 грн., а за 36 місяців – 25344 грн.

     Із 01.01.2018  сума сплаченого ЄСВ за договором про одноразову сплату за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

     Важливо! Докупити можна лише загальний страховий стаж. Не можна докупити спеціальний стаж, наприклад, стаж шахтаря, металурга, вчителя чи лікаря.« повернутися до списку новин