Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Бершадська школа № 1 потрапила до Книги рекордів України, презентувавши найбільшу кількість книг про Т.Г.Шевченка

Переглядів: 405

 

3 квітня 2018 року – день, коли Книга рекордів України поповнилася першим в історії Бершаді, що на Вінниччині, досягненням. Наймення йому – «Найбільша демонстрація книг, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка, які презентовані компактно у міській загальноосвітній школі». Левова частина книжної «колекції» - невмирущі «Кобзарі», що поряд із рештою паперових носіїв Шевченкового слова у формі серця, розташувалися на столах і партах святково вбраного фойє освітнього закладу. Загальна кількість експонатів – 801.

Автор проекту, наслідком якого стало фіксування рекорду, Богдан Фединчук, учитель української мови та літератури  Бершадської ЗОШ I-III ступенів № 1.

Пріоритетною метою заходу визначено по-новому привернути увагу молоді й громадськості до генія видатного Тараса і до його святої, мов ікона; дорогої, як оберіг, книги – «Кобзаря», відновити живу зацікавленість нею.

Багато хто, долучившись до проведення акції, взяли невмирущі твори у старовинній або сучасній палітурці знову до рук і відчули особисту причетність до відродження України, об’єднання нації, помноживши в такий спосіб у своєму серці любов і повагу до рідної мови та культурних надбань українського народу.

Як зізнавалися молоді люди, які разом зі своїми наставниками та батьками долучилися до встановлення рекорду, - це була чудова нагода не тільки потримати «Кобзар» у своїх руках, а й перечитати поеми та вірші Шевченка не в електронній версії, а з паперових сторінок, що виявилося навіть цікавіше.

У рамках події в актовій залі школи пройшов широкомасштабний захід, приурочений життю і творчості Тараса Шевченка. Під час його проведення дипломи Книги рекордів України були вручені автору проекту Богдану Фединчуку,  відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА в особі начальника Оксани Тартачної; Бершадській ЗОШ I-III ступенів № 1 в особі її директора Григорія Погончика. Почесну місію, будучи уповноваженим Національним проектом «Книга рекордів України», здійснив член Спілки журналістів України, поет-шевченкознавець Віктор Цимбал.

Під час реєстрації рекорду «Найбільша демонстрація книг, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка, які презентовані компактно у міській загальноосвітній школі» вдалося дізнатися про такі подробиці: загальна кількість «колекційних» лише «Кобзарів» склала 642 книги; загальна «площа» «колекційних» книг, розташованих у формі серця, зайняла 25 квадратних метрів; «найстаріший» «Кобзар» у «колекції» - 1949 року видання; наймолодший» ««Кобзар» - 2016 року видання; найважчий «Кобзар» у «колекції» - 1325 грамів; найлегший - 125 грамів; найбільший за розміром «Кобзар» виявився 34 сантиметри у висоту та 28 см у ширину і найменший, відповідно, – 5 та 4 сантиметри.« повернутися до списку новин