Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині розпочав роботу офіс щодо сприяння здійсненню децентралізації

Переглядів: 480

 26 квітня, розпочав свою роботу Вінницький відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», який сприятиме здійсненню децентралізації органів місцевого самоврядування в регіоні.

«Актуальність децентралізації важко переоцінити. Без сумніву, це процес, який дозволяє впровадити сучасність в соціально-економічне життя громад та зробити його якіснішим. Приємно сьогодні говорити про те, що Вінниччина – одна з лідерів серед регіонів України щодо проведення децентралізації місцевого самоврядування в нашій країні, при цьому ми не відкидаємо досвід інших областей», – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

«Головне в нашій роботі полягає у тому, щоб створити всі потрібні умови для максимального залучення ресурсів на користь місцевих громад», – відзначив директор Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко. «Децентралізація ні в якому разі не повинна погіршувати надання послуг на місцевому рівні, вона повинна стати запорукою добробуту кожної громади», – додав він.

Нагадаємо, що децентралізація – це процес передачі значних повноважень та бюджетних коштів від державних органів влади – органам місцевого самоврядування таким чином, щоб якомога більше повноважень отримали ті органи, які найближче знаходяться до місцевої громади. На сьогодні, реформа місцевого самоврядування в Україні виступає основою запровадження змін у освітній, медичній та інших сферах суспільного життя.

За словами Олега Левченка, Вінницький відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» зосередить свою діяльність на розробці перспективного плану децентралізації у Вінницькій області, підвищення фахової компетенції через обмін досвідом з іншими регіонами України, а також поліпшення законодавчої бази у цій сфері.

Процес децентралізації влади в Україні набирає обертів. Але запровадження дієвого реформування сфер суспільного життя у нашій державі буде можливе лише за умови налагодження повноцінної співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування за участю інститутів громадянського суспільства.

Відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Театральна, 20.« повернутися до списку новин