Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

ПРО РОЗМІР ПЕНСІЙ ТА ПОРЯДОК ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

Переглядів: 278


 

Мінімальний розмір пенсії
Статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV (далі – Закон 1058) (зі змінами відповідно до Закону 2148) визначено, що за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом. За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону 1058, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком. Водночас наявний в особи понаднормовий страховий стаж не обмежується.
ВАЖЛИВО
Пунктом 41 Розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону 1058 (зі змінами) збережено норми щодо встановлення мінімального розміру пенсії за віком і доплати за понаднормовий стаж за наявності у чоловіків 25 років, а в жінок 20 років страхового стажу. Це стосується тих осіб, пенсії яким призначено до 01.10.2011 та після 01.10.2011 не перераховувались з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено вище, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.
Статтю 28 Закону 1058 доповнено нормою, що передбачає встановлення з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу, мінімального розміру пенсії за віком у розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.
Щодо пенсій, котрі буде призначено після 1 січня 2018 року, то мінімальний розмір пенсії за віком у розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом, виплачуватиметься після досягнення особою віку 65 років. До досягнення цього віку таким особам може бути призначено державну соціальну допомогу на умовах і в порядку, визначених Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Під час визначення мінімального розміру пенсії за віком і збільшення за понаднормовий стаж, до страхового стажу не враховується період, за який здійснено одноразову сплату єдиного внеску відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.
МІНІМАЛЬНА ПЕНСІЙНА ВИПЛАТА
Пенсії та державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію [з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною)], перераховані з 1 жовтня 2017 року відповідно до Закону 2148, а також ті, що призначатимуться після цієї дати, визначаються в розмірі, не меншому за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (1373 грн.), а в разі збільшення після 1 грудня 2017 року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, — за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначений Законом.« повернутися до списку новин