Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Майстер-клас з великодньої писанки

Переглядів: 447

Фарбовані яйця - неминуча ознака Великоднього розговіння. Особливо вони користуються повагою в Україні. У деяких зі слов'янських народностей, наприклад у гуцулів, існує справжній культ великодньої писанки, оточений старовинними легендами і безліччю особливих звичаїв.
          Великодні писанки не просто фарбуються: вони пишуться, тобто розмальовуються за допомогою особливих технічних прийомів. Від цього і сама назва їх - писанки.

        Писанка - це не просто сувенір чи народна мініатюра. Адже писанка несе в собі високий заряд енергетики. Її писали лише в доброму настрої та з добрими побажаннями, щоб подарувати іншим на щастя, на здоров'я, на багатство, вкладаючи в це душу.

     З ініціативи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі  службою у справах дітей райдержадміністрації проведено майстер-клас з дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування, дітьми, які перебувають під опікою/піклуванням по виготовленню писанки-зернівки. При цьому були використані зернята з яблук та соняшника, огірка та гарбуза, калини, а також насіння льону, перцю, рисові, гречані, горохові крупи. З дітками провела навчання народна майстриня з Мурованих Куриловець Ніна Власова, вона навчила дітей як звичайний природній матеріал можна перетворити в справжній витвір мистецтва.« повернутися до списку новин