Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Перерахунок пенсій з 01.05.2016 року

Переглядів: 453

Перерахунок пенсій з 01.05.2016 року

         Згідно з ст.28 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсій за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до ЗУ “Про Державний бюджет України на 2016 рік” прожитковий мінімум для зазначеної категорії осіб становить :

                   з 1 травня 2016 року — 1130 грн. (підвищено на 5,2%)

                   з 1 грудня 2016 року — 1208 грн. (підвищено на 6,9%)

         У зв'язку з цим з 1 травня 2016 року та 1 грудня 2016 року буде підвищено мінімальний розмір пенсій (крім працюючих пенсіонерів), обчислений відповідно до ст.28 ЗУ “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” (а також і підвищення до пенсій за понаднормовий стаж). Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, повязану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

         Що стосується інших пенсійних виплат, надбавок і підвищень до пенсії, які встановлені у відсотках до прожиткового мінімуму, то вони також перераховуються із збільшенням прожиткового мінімуму. Зокрема, це:

  • мінімальні розміри пенсій по інвалідності учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
  • мінімальні розміри пенсій шахтарям;
  • мінімальні пенсійні виплати для інвалідів — учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний звязок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та інвалідам війни й учасникам бойових дій;
  • підвищення до пенсій ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань;
  • надбавки особам, які мають статус Почесного донора України;
  •  надбавки на утриманців відповідно до ЗУ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”
  • пенсійні виплати відповідно до ЗУ “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”.

         У бюджеті Пенсійного фонду України на ці потреби передбачені відповідні фінансові ресурси. Громадянам не потрібно додатково звертатися до Могилів — Подільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України.

Усі перерахунки будуть здійснені автоматично, за матеріалами пенсійної справи.

 

 « повернутися до списку новин