Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ІНФОРМУЄ

Переглядів: 573

  Відповідальність батьківства заключається не тільки у забезпеченні одягом та продуктами харчування дітей. Соціальна роль батьків у вихованні дітей важка тим, що з дітьми потрібно спілкуватися, вирішувати конфлікти не демонструючи чи використовуючи силові методи, враховувати вік дитини та рівень її розвитку, не забувати про те, що дитина є індивідуальною особистістю. Проте багато батьків не займаються вихованням дітей, не забезпечують їх усім, що необхідне для їх гармонійного розвитку, забувають про те, що дітей потрібно любити та оберігати, що їх життя та розвиток повністю залежить від поміркованості батьків.

На території нашого районну проживає чимало безвідповідальних батьків, тому служба у справах дітей райдержадміністрації систематично здійснює рейди спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та працівниками поліції. Так було здійснено черговий виїзд комісії у складі начальника служби у справах дітей Ігоря Остаповича, головних спеціалістів служби Наталії Мельник та Сергія Василишена, спільно з психологом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світланою Паскал, інспектора СРПП Мурованокуриловецького відділення поліції, старшого лейтенанта Романа Бевза по селах району Обухів та Лучинчик.

В с. Обухів було здійснено перевірку факту здійснення насильства по відношенні до малолітніх дітей: проведено бесіди з батьками, сусідами, дітьми та працівниками дитячого садочку. Психолог Світлана Паскал провела тест-опитувальник батьківського ставлення (Варги-Століна), оцінювання рівня тривожності й схильності дітей до неврозу, діти малювали малюнки сім’ї для визначення емоційного благополуччя дітей. З матір’ю та вітчимом проведено профілактичну бесіду та підписано акт про адміністративну та кримінальну відповідальність.

Також обстежено умови проживання та виховання сім’ї, в якій виховується 4 неповнолітніх дітей, сім’я довгий час перебуває на контролі служби. Батьки не працюють, живуть за рахунок соціальних виплат та зловживають алкогольними напоями. В черговий раз при перевірці даної сім’ї, батьки перебували у стані алкогольного сп’яніння. Комісією припинено соціальні виплати та попереджено їх про вилучення дітей, з подальшим позбавлення батьківських прав.

В с. Лучинчик спільно з фахівцем соціальної роботи Артуром Матієком обстежено умови проживання та виховання сім’ї, в якій виховується малолітня дитина та батьки безвідповідально ставляться до її виховання. В будинку панує антисанітарія, потрібно зробити косметичний ремонт. Батьків попереджено про адміністративну відповідальність та підписано акт проведення профілактичної бесіди.

Обстежено умови проживання та виховання малолітніх дітей, які переїхали з матір’ю у с. Лучинчик з м. Вінниця, які перебували на обліку складних життєвих обставин служби у справах дітей Вінницької міської ради. При перевірці встановлено, що матір робить ремонт будинку власними силами, намагається створити належні умови для проживання та виховання малолітніх дітей. Члени комісії порадили матері провести повне медичне обстеження та лікування дітей в Обласній дитячій лікарня, так як очевидний хворобливий стан малолітніх дітей. За результатами

перевірок складено та підписано акти обстежень матеріально-побутових умов проживання усіх перевірених сімей.« повернутися до списку новин