Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Вперше за 26 років на Вінниччині масштабно ремонтують автомобільні дороги

Переглядів: 396

 

 

Сьогодні, 21 серпня, керівництвом області та міста здійснено об’їзд ділянок автомобільних доріг міста Вінниці та області, які знаходяться в стані ремонту, з метою перевірки ходу виконання ремонтних робіт. Особливу увагу приділено таким автодорогам як М12 та М21, а також а/д Т-02-04 Південний обхід м. Вінниці, адже саме на цих ділянках проводяться наймасштабніші ремонтні роботи.

За інформацією служби автомобільних доріг у Вінницькій області на 2017 рік Укравтодором доведений план фінансування дорожнього господарства у Вінницькій області по поточному ремонту та експлуатаційному утриманню автомобільних доріг загального користування в сумі 895 млн. 203 тис.грн. З них,  680 млн. 245 тис. спрямовуватиметься на поточний середній ремонт та план по експлуатаційному утриманню доріг в сумі 212,8 млн.грн. Крім того, відповідно до постанови КМУ від 29.03.2017 року № 303, фінансування трьох об’єктів поточного ремонту здійснюється спільно із місцевими радами, які фінансуватимуть не менше як 10% від загальної вартості робіт.

Додатково очікуване фінансування в сумі 285 млн.грн. заплановано направити на об’єкти по автомобільній дорозі М-12 «Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка», де 6 об’єктів знаходяться в стані ремонту.

Також, залучаються до ремонту доріг загального користування кошти з бюджетів міських, районних, селищних та сільських рад в якості співфінансування на договірних засадах. Таким чином, з початку 2017 року виконано робіт на суму 5,7млн.грн.

Під час перевірки керівник області, Валерій Коровій зауважив: «Насправді, Урядом України, який очолює Володимир Гройсман пророблено багато роботи в напрямку вирішення одного з найбільш важливих питань – це ремонт автомобільних доріг в Україні. Однією з базових проблем, з якою нам довелось зіткнутися – відсутність будь-якої проектно-кошторисної документації. Але на сьогодні проведено значний комплекс робіт, частково залучено фінансування з місцевих бюджетів по виготовленню проектно-кошторисної документації.

Також, на реалізацію запланованих робіт виділено майже 900 млн. грн. і передбачено додаткове фінансування в сумі майже 250 млн. грн., які будуть направлені на ремонт доріг у Вінницькій області. Саме завдяки цілеспрямованій політиці Уряду України цьогоріч ремонт доріг розпочато ще в квітні місяці. В цілому, Вінниччина має 9,5 тис. кілометрів загальнодержавних доріг, з яких 7 тис.км  доріг місцевого значення. Багато роботи пророблено протягом цього року і є доволі амбітні плани в даному напрямку і на наступний рік.  Таким чином роботи багато і ми будемо продовжувати розбудовувати країну».

Окрім того, начальник служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Корольчук розповів, що на автомобільній дорозі М-21 «Житомир – Могилів-Подільський», за рахунок державного бюджету завершуються ремонти на трьох об’єктах сумарною протяжністю 9,4 км. Також, за рахунок «митних коштів», завершуються роботи на трьох ділянках а/д М-21, сумарною протяжністю 13 км, в районі сіл Сьомаки, Кацмазів, Попівці та розпочато роботи на ділянці в районі села Коришків, протяжністю 4 км. Згідно постанови КМУ №303 продовжуються роботи на а/д М-12 «Стрий - Тернопіль - Кіровоград - Знам'янка» (об’їзна м. Вінниця) протяжністю 8,0 км. На об’єкті завершено влаштування вирівнюючого шару. Згідно плану робіт, буде влаштовано освітлення, зупинові смуги та водовідведення. На а/д Т-02-04 Південний обхід м. Вінниці протяжністю 3,3 км, також завершено влаштування вирівнюючого шару асфальтобетону, розпочато влаштування верхнього шару, ведуться підготовчі роботи по влаштуванню вело доріжок та освітлення. На ці об’єкти, з місцевого бюджету,  згідно рішення Вінницької міської ради виділено 20,2 млн. грн. Також продовжуються роботи на ділянці а/д Т-02-05 /М-12/ - Куна – Кунка - /Р-33/, протяжністю 8,4 км. Наразі дорожники перейшли до другого етапу робіт, влаштування верхнього шару.

В свою чергу Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив: «Цього року з бюджету міста виділено порядку 20 млн. грн. для проведення ремонтних робіт на автошляхах міста. Особливу увагу приділено ділянкам доріг при в’їзді до Вінниці. Окрім якісного дорожнього покриття, проведено роботи з облаштування освітлення, тротуарів та велосипедних доріжок. Адже головною метою є створення комфортних умов для всіх, як для водіїв, так і для пішоходів і велосипедистів. Тому можна з впевненістю сказати, що ремонт країни триває і це наглядно видно на прикладі міста Вінниці і Вінницької області».

Окрім того, розпочато роботи з поточного середнього ремонту на першій ділянці а/д М-12, що проходить в районі с. Якушинці. Це є ділянка І-ї категорії, протяжністю 2,9 км.  Вартість робіт на даній ділянці становить 68,9 млн.грн. Згідно плану робіт на відрізку буде влаштовано вирівнюючий шар асфальтобетону та верхній шар ЩМА (щебенево-мастичного асфальтобетону). Також на даному відрізку автодороги буде влаштовано освітлення, замінено бар’єрне огородження, відремонтовані існуючі тротуари та влаштовані нові. « повернутися до списку новин