Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині реалізовуватиметься програма наставництва для дітей

Переглядів: 422

 

 

Сьогодні, 21 серпня, у конференц-залі обласної державної адміністрації відбувся «круглий стіл» щодо реалізації в області програми наставництва для дітей.

Нагадаємо, що наставництво – це затверджена на рівні законодавства, ефективна програма індивідуальної підтримки та допомоги дітям в інтернатних закладах щодо їх соціалізації та адаптації до самостійного життя.

«Наша ціль – підписання меморандуму щодо співпраці з обласною державною адміністрацією з реалізації програми наставництва для дітей на території Вінницької області. Наставництво – це не простий процес. Наставництво – це особистісний вклад вихователя у вихованця, який не можливий без підтримки влади», – зазначила координатор проекту Тетяна Іордан.

«Діюча в Україні інтернатна система не є досконалою. Вона не враховує всіх аспектів навчання та виховання дитини, особливо психологічних. Інтернатні заклади повинні бути максимально адаптованими до сучасного життя. У зв’язку з цим, нам особливо цікава реалізація в області проекту наставництва, як одного з механізмів соціалізації дітей та молоді», – відзначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

За словами координатора проекту Тетяни Іордан, у результаті наставництва відбувається фізіологічне та емоційне відновлення дитини, покращення умінь та навичок соціалізації, розвиток та психологічне становлення особистості дитини.

За оцінками експертів, в Україні близько 106 тис. дітей та молоді можуть взяти участь у проекті щодо наставництва.

«Не секрет, що найкращою формою соціалізації дитини є сімейне виховання. Тому, інститут наставництва, який є досить наближений до цього, буде підтриманий на території області. Наставництво – це реальна можливість покращити життя дитини, яка не залучена до сімейного виховання», – переконаний заступника голови – директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк.

Зазначимо, що інститут наставництва вже 7 років поспіль працює в Україні та довів свою ефективність у сфері навчально-виховного процесу дітей та молоді.« повернутися до списку новин