Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

В облаштуванні гнізд для птахів лідирують лісівники ДП «Вінницький лісгосп» та ДП «Могилів-Подільський лісгосп»

Переглядів: 333

 

Щороку члени учнівських лісництв, які діють на базі держпідприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, беруть активну участь у акції «Хатинка для птаха», забезпечують шпаківнями і синичниками базові лісництва. В 2017 році працівники державної лісової охорони разом з членами учнівських лісництв, учнями загальноосвітніх шкіл області розвішали 18600 шпаківень та синичників на площі 4617 га.

До участі у акції долучаються школярі, студенти, дорослі. Школярі й педагоги виготовляють хатинки для птахів на уроках трудового навчання, з батьками й дідусями в домашніх умовах. Адже птахи – важлива і першочергова ланка «імунної системи» лісу, біологічний захист насаджень від шкідників. Приміром, лише одна сім’я синиць за літо знищує біля 4 тисяч гусениць!

Члени учнівського лісництва «Екодім», яке діє на базі Вінницької міської школи-гімназії №6, щороку активно допомагають лісівникам Прибузького лісництва ДП «Вінницький лісгосп» в питаннях облаштування шпаківень та синичників.  16 березня цього року «Екодім» доправив до Прибузького лісництва більше 100 шпаківень та синичників. Разом з лісівниками у присутності місцевих ЗМІ розвішували будиночки на деревах, розповідали про важливість таких акцій та користь, яку приносять птахи лісові. 

Загалом, беззаперечними лідерами у облаштуванні гнізд для птахів є ДП «Могилів-Подільський лісгосп» та ДП «Вінницький лісгосп». Могилів-подільські та вінницькі лісівники облаштували 3000 та 2600 шпаківень на площі 700 і 1070 га відповідно.« повернутися до списку новин