Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

В питанні створення об’єднаних територіальних громадах чітко треба розмежовувати поняття економічної доцільності та практичного прагматизму від політиканства

Переглядів: 408

 

 

Як повідомив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій під час прямого ефіру в програмі  «Особлива думка» на телеканалі ВІНТЕРА, на сьогоднішній день у Вінницькій області створено вже 24 об’єднаних громади. 29 жовтня відповідно до рішення ЦВК буде проведено вибори ще в 9-ти громадах. Окремо Валерій Коровій наголосив на тому, що восени вибори пройдуть в 4-х громадах які мають суміжні території. «Сьогодні проблематика полягає в тому, що треба чітко розмежовувати поняття економічної доцільності, практичного прагматизму від політиканства» - підкреслив Валерій Коровій.

Як відзначає очільник облдержадміністрації, на сьогодні головна проблема полягає в тому, що  нормативно-правова база, що стосується бюджетної децентралізації добровільного об’єднання територіальних громад пішла значно вперед від нормативно-правої бази. Наприклад, що стосується функціонування галузі охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, тощо. Тобто, сфери - де реформи розпочинаються або тривають.

«Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом чітко  окреслив перші необхідні кроки в здійсненні реформи місцевого самоврядування та надав економічний стимул ОТГ, які отримали значний фінансовий ресурс. Але, нажаль, на здійсненні всіх реформ, в тому числі, і що стосується об’єднання територіальних громад, розгортаються спекуляції» - відзначив Валерій Коровій, – «Одна з таких: що облдержадміністрація не погоджує об’єднання Гайсинської територіальної громади. Суть в тому, що відповідно до затвердженого перспективного плану в Гайсинському районі мало б бути створено 4 повноцінних ОТГ, в тому числі і Гайсинська ОТГ до складу якої мало увійти 6 населених пунктів. В силу певних обставин, а я впевнений, що це в силу політичних мотивів, подають в ОДА пропозицію де замість 6 хочуть об’єднати 16 населених пунктів. Але в цьому випадку залишається сім громад, які залишаються поза межами правового поля – що робити з ними? Хто буде завтра виплачувати людям зарплату, зокрема бюджетникам: освітянам, чи медикам? Тому наша пропозиція чітко аргументована – не треба економічні процеси заміняти політичними спекуляціями! Ми пропонуємо рухатись в межах перспективного плану. Тобто,  в районі має бути 4 повноцінних ОТГ, які сприятимуть гармонічному  розвитку,  того  ж самого Гайсинськго району. І це наша принципова позиція від якої ми не будемо відходити, оскільки ми маємо гарантувати мешканцям населених пунктів якісне надання всіх соціальних послуг» - резюмував очільник області.

За словами Валерія Коровія, цього року кошти бюджетів розвитку  склали 2,2 мільярди гривень – це в 5 раз більше ніж було в 2014 році. Закомульовуються ці кошти, в першу чергу, у самодостатніх територіальних громадах, які мають розвинену інфраструктуру та розвинені підприємства, ОТГ які мають достатню кількість населення, що проживає на даній території. А ще, що не менш важливо – прогресивні селищні голови, які розуміють, що кошти треба класти не на депозит в банку, а проводити  прозорі тендери задля розвитку територій, і це є яскравим прикладом для сусідніх територій.

«Ще раз хочу наголосити - бюджетна децентралізація запропонована Урядом на чолі з Володимиром Гройсманом та всебічно підтримана Президентом України Петром Порошенком, -  забезпечила унікальні умови для формування фінансових ресурсів на місцях.  Нам дуже важливо, щоб  ОТГ були успішними. Ми маємо створити критичну масу того позитиву, який дасть  поштовх для створення наступних ОТГ» - підкреслив Валерій Коровій.  « повернутися до списку новин