Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Соціальні норми

Переглядів: 465

Напередодні, 6 лютого, Кабінет Міністрів України прийняв постанову №51 про чергове зниження соціальних нормативів на користування послугами житлово-комунального господарства, а саме на газ, тепло- та електропостачання. Постанова вступає в дію з 1 травня 2017 року.

Як йдеться у документі, перегляд нормативів зумовлений тим, що українські домогосподарства реально споживають менше енергоносіїв, ніж закладено в нормативи. Саме тому їх вирішено було відкоригувати в бік зменшення.

Таким чином, відтепер під час опалювального періоду норма природного газу для опалювання приміщення становитиме 5 кбм на «квадрат» опалювальної площі замість 5,5 кбм.

Норма електроенергії, що використовується для індивідуального опалення приміщень, зменшується з 65 до 51 кВт·г на м2.

Зменшена також соціальна норма на використання теплової енергії для споживачів, що використовують квартирні чи будинкові лічильники тепла – відтепер вона становитиме 0,0431 Гкал на 1 м2 опалювальної площі ( замість діючої нині норми 0,0548 Гкал на м2).

Оскільки всі нововведені нормативи будуть дійсні лише з 1 травня 2017 року, то перерахунок існуючих субсидій проводитися не буде. Натомість за новими нормативами будуть нараховувати субсидії та пільги вже на наступний опалювальний сезон 2016-2017 р.

 « повернутися до списку новин