Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Безпечне використання газу в побуті

Переглядів: 1449

            Газ – дешевий вид палива, горить без залишку, має високу температуру горіння, велику теплотворну здатність. У той же час газ має недоліки. У суміші з повітрям, він утворює вибухонебезпечну суміш. При неповному згоранні газу виділяється окис вуглецю (газ без кольору, без запаху) від якого можлива задуха, в тому числі із смертельним наслідком.

            Через необережне поводження людей з газом надходять повідомлення про загибель громадян внаслідок отруєння чадним газом, або вибуху газоповітряної суміші. Водночас поширюються випадки самовільного встановлення газового обладнання власниками та мешканцями житлових приміщень.

              З огляду на актуальність порушеної проблеми управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації застерігає жителів району від виникнення нещасних випадків та ще раз нагадує про основні правила користування газом в побуті.

             Перед розпалюванням плити потрібно дотримуватись певних правил, а саме:

- пройти інструктаж з безпечного користування газом в експлуатаційній організації газового господарства;

- мати інструкції з експлуатації приладів і дотримуватися їх;

- приміщення перед розпалюванням плити необхідно провітрити, квартиру залишити відкритою на весь час роботи з приладом. Крім того стежити за нормальною роботою газових приладів, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу до включення та під час роботи газових приладів з відводом продуктів згорання газу в димохід.

Після закінчення використання газу закрити крани на газових приладах і

перед ними.

Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є контроль за тим, чи повністю згоряє газ. При повному згорянні полум'я має голубувато-фіолетовий колір, при неповному – жовтувато-солом'яний. Неповне згоряння газу призводить до інтенсивного виділення в приміщення чадного газу, який отруйно діє на організм людини.

 

Категорично ЗАБОРОНЕНО:


- користуватися газовими приладами дітям до 12 років;
- користуватися несправними газовими приладами при наявності витоку газу;
- залишати без нагляду працюючі газові прилади;
- застосовувати вогонь для виявлення витоку газу;
- експлуатувати газові прилади при закритій квартирі та відсутності тяги у димовому і вентиляційному каналах;
- використовувати для сну приміщення, де встановлені газові прилади;
- проводити самостійний ремонт, перенесення або установку газових приладів;
- самостійно проводити ремонт по реконструкції димових та вентиляційних каналів. Дані роботи виконуються тільки спеціалізованими підприємствами.

           При появі в приміщенні запаху газу негайно припинити використання газових приладів, перекрити крани до приладів і на приладах, відчинити вікна або квартиру для провітрювання приміщення, не запалювати вогонь, не палити, не вмикати електроприлади, не користуватися електродзвінками. Перед виходом в підвали і погреби до включення світла або запалювання вогню переконайтеся у відсутності запаху газу. При виявленні запаху газу у підвалі, під'їзді, на вулиці необхідно сповістити оточуючих про запобіжні заходи.

Пам’ятайте! Порушення правил експлуатації газових приладів та неналежний догляд за ними є причиною смертельних нещасних випадків!

Будьте завжди уважні у користуванні газом, бо у цьомузапорука вашої безпеки та безпеки близьких вам людей! Наша безпека – в наших руках.

             

 

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації« повернутися до списку новин