Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

А. Гижко взяв участь у всеукраїнському виїзному семінарі

Переглядів: 346

В приміщення обласної державної адміністрації відбувся виїзний семінар працівників органів державного фінансового контролю на базі Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області. Заявлена тематика проведення семінару «Організація та проведення контрольних заходів місцевих бюджетів».

До участі в семінарі долучилися перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Олена Вахновська, директор Департаменту контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Держаудитслужби України Тетяна Марчук, директор Департаменту контролю у соціальній галузі та сфері культури Держаудитслужби України Ірина Чернишева та директор Департаменту контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Держаудитслужби України Ольга Поліщук.

«В цій залі вперше, в форматі семінару, зібрались фахівці з аудиту і фінансового контролю зі всієї України. Надзвичайно приємно, що саме місто Вінницю обрано для проведення такого важливого і корисного заходу. Всі присутні, особливо ті, хто приїхав до Вінниці вперше, мають змогу побачити результативність тих реформ, про які сьогодні говорять в Уряді України. Адже більшість реформ починалась саме з Вінниччини.

Сьогодні, особлива увага приділяється створенню і діяльності об’єднаних територіальних громад, яких вже в області нараховується 24 і, я вважаю, до кінця року буде створено ще, приблизно, 14 ОТГ. І, саме в процесі об’єднання територіальних громад виявлено велику кількість недоліків і нюансів стосовно бюджетів ОТГ. Тому, кроком на шляху до вирішення виявлених питань, стало створення в департаменті фінансів обласної державної адміністрації Управління місцевих бюджетів ОТГ, а також створено окрему колегію об’єднаних територіальних громад. Завдяки цьому, за підсумками співпраці ОТГ за перше півріччя 2017 р. з органами державної влади, ситуація кардинально змінилась.

Також, є необхідність руйнування стереотипів, що Держаудитслужба є каральним органом. Робота Держаудитслужби має сприйматись, в першу чергу, як порада і підказка, за допомогою яких можна сформувати якісне використання бюджетних коштів і не допустити порушень.

Розумію, що вирішити всі існуючі в даній галузі питання за один семінар неможливо, але націлити один одного на співпрацю і бути корисним один одному в подальшій роботі і співпраці можливо. Бажаю всім плідної роботи», – зазначив Андрій Гижко.

Окрім того, для участі в семінарі запрошено представників Управлінь Північного офісу, Західного офісу, Управлінь Північно-східного офісу, Управління Південного офісу та Управління Східного офісу Держаудитслужби України. Загалом, на семінар прибули представники з 18 областей України.

Коротко про результати діяльності Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області за січень – травень 2017 року, а також про програму виїзного семінару працівників органів державного фінансового контролю поінформувала начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Олена Вахновська.

Окремо, про організацію та проведення контрольних заходів місцевих бюджетів розповіла директор департаменту контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Держаудитслужби України Тетяна Марчук.

В ході проведення семінару присутніми учасниками обговорено усі винесені питання та визначено пріоритетні напрямки подальшої роботи структур Держаудитслужби України.« повернутися до списку новин