Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Звіт про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації за 2017 рік

Переглядів: 961

 

 

В своїй діяльності служба у справах дітей керується Сімейним кодексом України, Законом України від 26.04.2001 р. № 2402 «Про охорону дитинства» та від 13.01.2005 р. № 2342 «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Постановою Кабінету Міністрів України № 866 від 24.09.2008 року «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», Постановою Кабінету Міністрів України № 905 від 08.10.2009р. «Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей».

 Служба у справах дітей Мурованокуриловецької райдержадміністрації працює над реалізацією державних та регіональних програм стосовно дітей, утворення системи в роботі з питань усиновлення, опіки, піклування, розвитку сімейних форм виховання, вирішення проблеми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, бродяжництва, соціального захисту та профілактики правопорушень серед них.

За штатним розписом в службі затверджено 3 одиниці, фактично працює  3 працівників.

З метою поліпшення захисту прав та законних інтересів дітей, які його потребують, запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності, зміцнення правопорядку серед дітей в районі, соціального захисту дітей та підлітків, які залишилися без батьківської опіки,   протягом 2017 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 15 профілактичних рейдів "Сім'я без насильства", "Неблагополучна сім'я" та «Я не продаю алкогольні та тютюнові вироби неповнолітнім». Так відслідковується доля дітей, які потрапили в складні життєві обставини, та виявлення тих, які потребують державної підтримки та допомоги, вживаються заходи щодо профілактики росту кількості неблагополучних сімей, в яких виховуються діти.

На сьогодні 14 дітей стоять на обліку в службі, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах, з них 11 дітей з причин неналежного виконання батьками своїх обов’язків, 3 дітей з причини скоєння насилля по відношенню до дітей. З початку 2017 року службою у справах дітей було обстежено умови проживання  неблагополучних сімей  району в 27 населених пунктах, за результатами яких було складено 53 акти  обстеження матеріально-побутових умов проживання даних сімей та проведено профілактичні бесіди щодо відповідального батьківства та попередження жорстокого поводження з дітьми в сім’ях. Дані сім’ї знаходяться в полі зору служби у справах дітей та відділів райдержадміністрації дотичних до охорони дитинства.

Відповідно до законодавства України працівники служби захищають права дітей на судових засіданнях, так протягом звітного періоду розглядалося 10 кримінальних справ, на які підготовлено 5 звітів про неповнолітніх обвинувачених у кримінальних провадженнях та 5 цивільних справ про позбавлення батьківських прав та питання сімейних конфліктів.

При райдержадміністрації функціонує Комісія з питань захисту прав дитини,   протягом цього періоду проведено 8 засідань, на яких розглядалися питання захисту прав та законних інтересів неповнолітніх,  питання сімейних конфліктів, пов’язаних з вихованням дітей,  влаштування дітей до альтернативних форм сімейного виховання, про доцільність позбавлення батьківських прав, надання дозволу на оформлення житла та прийняття спадщини тощо. Прийнято 31 рішення. Протягом року працівники служби у справах дітей приймали участь у 5 засіданнях опікунських рад при сільських радах району.

На первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 45 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 15 дітей мають статус сироти, а 30 – позбавлені батьківського піклування, з них 40 дітей перебувають у сімейних формах виховання, тобто під опікою/піклуванням, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. 4 дитини перебувають у інтернатних закладах за станом здоров’я, 1 дитина – тимчасово у сім’ї родичів до призначення опіки.

На кожну дитину, яка перебуває на первинному обліку, створено електронну обліково-статистичну картку, до якої внесено необхідну інформацію та ведуться особові справи статусних дітей. Постійно проводиться робота щодо внесення змін та доповнень до обліково-статистичних карток дітей даної категорії та моніторинг бази Єдиної інформаційної системи «Діти», актуальність фото відповідно до певних вікових категорій.

Також на місцевому обліку з усиновлення  перебуває – 23 дитини, які можуть бути усиновлені. Це становить 51,1% від загальної чисельності дітей, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей. Протягом 2017 року  відбулося 1 внутрішнє сімейне усиновлення.

Протягом року було створено 1 прийомну сім’ю, в яку влаштовано 2 дитини, позбавлених батьківського піклування. Також було довлаштовано 1 дитину у вже функціонуючу прийомну сім’ю. Отже в районі функціонує 6 прийомних сімей, які виховують 11 дітей, позбавлених батьківського піклування. Систематично працівниками служби обстежуються матеріально-побутові умови прийомних сімей, сімей опікунів, піклувальників, які проживають на території Мурованокуриловецького району. Станом на кінець 2017 року службою у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді обстежено 93 сім’ї різних категорій, в яких виховується 152 дитини. У районі проживає дитина, позбавлена батьківського піклування з опікуном, які є переселенцями з Луганської області.

Служба у справах дітей відповідно до законодавства контролює своєчасність взяття  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на квартирний та соціальний квартирний облік (після виповнення 16 років), ведеться реєстр житла та майна дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Із 45 дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей, 44 дитини забезпечені житлом на праві користування, 1 дитина не має житла, проте виконавчим комітетом Лучинецької сільської ради поставлена на позачерговий квартирний облік.  Взагалі  на позачерговому квартирному обліку перебуває 22 статусних дитини.

Службою у справах дітей розроблено проект Районної програми забезпечення житлом дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2020 роки та затверджено рішенням Мурованокуриловецької районної ради № 56  від 25.03.2016 р. Виконання цієї програми дасть можливість реалізувати право дітей на захист житлових та майнових прав, забезпечити збереження майна, яке належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Питання щодо захисту прав та законних інтересів дітей перебуває на особливому контролі служби у справах дітей райдержадміністрації.                                       « повернутися до списку новин