Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Звернення щодо попередження аварій і нещасних випадків травмування працівників на виробництві

Переглядів: 624

У зв’язку із підвищенням температури повітря, та з метою попередження нещасних випадків на виробництві, у тому числі сонячних і теплових ударів, суб’єктам господарювання усіх форм власності необхідно вжити дієвих заходів по забезпеченню дотримання працівниками вимог безпеки на робочих місцях, здійсненню постійного та належного контролю за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, промислової та пожежної безпеки.

Внаслідок підвищення температури повітряного середовища зростає імовірність настання нещасних випадків на виробництві, у тому числі під час виконання робіт у замкнених (обмежених) просторах (люки, лази, колодязі, камери, колектори тощо) та виникнення аварій при використанні, виготовленні, переробці, зберіганні або транспортуванні небезпечних речовин, особливо вибухопожежонебезпечних та легкозаймистих.

З метою недопущення випадків травматизму суб’єктам господарювання усіх форм власності необхідно:

          1. Забезпечити здійснення постійного контролю за дотриманнями працівниками вимог охорони праці, пожежної безпеки, а також трудової та виробничої дисципліни.

          2. Не допускати до виконання робіт працівників, які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки та безпеки руху.

3. Забезпечити ефективну та безперебійну роботу систем вентиляції та кондиціювання повітря на робочих місцях.

          4. Не допускати виконання робіт у замкнених просторах без постійного контролю в них повітряного середовища, без засобів колективного та індивідуального захисту.

          5. Максимально обмежити виконання робіт працівниками на відкритому повітрі, а також тих робіт, які пов’язані з переміщенням між віддаленими виробничими об’єктами тощо.

          6. Обладнати місця відпочинку працівників, що виконують роботи на відкритому повітрі, забезпечивши їх необхідною кількістю питної води та медичними засобами щодо надання допомоги від сонячного і теплового удару.

          7. Не допускати випуск на лінію транспортних засобів, які знаходяться в технічно несправному стані, а також водії яких не пройшли в установленому порядку передрейсових медичних оглядів тощо.

          8. При використанні, виготовленні, переробці, зберіганні або транспортуванні небезпечних речовин вживати всіх можливих заходів спрямованих на недопущення виникнення небезпечних ситуацій і аварій.« повернутися до списку новин