Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині активно впроваджується новий механізм перерахунку пенсійних виплат пенсіонерам силових структур області та працюючим пенсіонерам краю

Переглядів: 419

У приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбувся прес-брифінг начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олени Корчаки на тему: «Перерахунки пенсій з 01 квітня 2018 року працюючим пенсіонерам та стан виплати пенсій пенсіонерам силових структур».

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області розповіла про особливості механізмів перерахунку для цивільних пенсіонерів та пенсіонерів силових структур. Олена Корчака повідомила: «Вже набула чинності постанова КМУ № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», відповідно до якої передбачено нові посадові оклади, на базі яких буде здійснено перерахунок пенсійних виплат. Шляхом математичних розрахунків можна помітити, що посадові оклади зросли від 4 до 5 разів. Цим і пояснюється те, що не всі складові грошового забезпечення, а лише основні, будуть враховані для перерахунку пенсій». Варто підкреслити, що перерахунок пенсій для цивільних пенсіонерів та пенсіонерів силових структур здійснюється за різними схемами, що передбачено різними постановами Кабінету Міністрів України для цих категорій. Зокрема, для перерахунку пенсій військовослужбовцям (крім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ) застосовуються три основні складові грошового забезпечення, визначені на 1 березня 2018 р., а саме: оклад за посадою; оклад за військовим (спеціальним) званням; процентна надбавка за вислугу років. Виплата перерахованих пенсій для цієї категорії осіб здійснюватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з січня поточного року – 50% суми підвищення пенсії; з 1 січня 2019 р. – 75 % від нарахованого підвищення; з 1 січня 2020 р. – 100%.

У свою чергу, для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ перерахунок пенсій регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та здійснюється з урахуванням грошового забезпечення поліцейського за січень 2016 р. Відтак, до основних складових грошового забезпечення для цієї категорії належать: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 р. Новий розмір пенсії колишні працівники міліції отримали з 1 січня 2018 р., проте залишаються невиплаченими доплати за 2016 – 2017 р. Подальші перерахунки здійснюватимуться таким чином: з 2019 р. – 50% різниці між розміром перерахованої пенсії та розміром пенсії до перерахунку, у 2020 – 2021 р. – 100%.

Вже 3 березня поточного року Пенсійним фондом області до уповноважених структурних підрозділів відповідних Міністерств та відомств для формування довідок щодо грошового забезпечення силовиків, забезпечено передачу списків на 21,2 тис. пенсіонерів, з них близько 11 тис. – до Міністерства оборони України, 7,4 тис. – Міністерства внутрішніх справ. Станом на 27.03.2018 року до головного управління Фонду області для проведення перерахунків пенсій пенсіонерам-силовикам, надійшло 9,4 тис. (45% від загальної кількості направлених органами Фонду списків) відповідних довідок із зазначенням грошового забезпечення з урахуванням окладу за посадою, військового (спеціального) звання та надбавки за вислугу років, з яких близько 7 тис. (62% від загальної кількості отриманих довідок) – з Міністерства оборони, 2 тис. – з Міністерства внутрішніх справ.

Починаючи з 20 березня поточного року на фінансування підвищених пенсійних виплат за додатковими відомостями спрямовано майже 18 млн грн. Станом на 27.03.2018 року середній розмір підвищення після проведених перерахунків для пенсіонерів Міністерства оборони складає 1457,0 грн, Міністерства внутрішніх справ – 1583,2 грн.

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зазначила, що «Головне управління Пенсійного фонду у Вінницькій області вже опрацювало 4082 довідки. Це 19% від кількості тих пенсіонерів, які мають право на перерахунок. Ми плануємо до кінця квітня завершити перерахунок та вже у травні виплачувати підвищені розміри пенсій загалом» За прогнозними даними, місячна потреба на виплату пенсій військовим пенсіонерам після проведених відповідно до 103 постанови перерахунків, зросте на 50 % та становитиме 93 млн. грн. Робота щодо опрацювання відповідних довідок буде продовжуватись щоденно, по мірі їх надходження з силових структур та відомств.

Стосовно  питання щодо перерахунку пенсій з 1 квітня 2018 р. працюючим пенсіонерам, то варто зазначити про 2 види перерахунку: 1) перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі із заробітної плати, з якої обчислена пенсія; перерахунок за бажанням пенсіонера проводиться з урахуванням стажу і заробітної плати, визначеною Ч.1 Ст. 40 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням показника середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії – на даний час 3764,40 грн.; 2) у разі, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсії відпрацювала менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення з урахуванням відпрацьованого страхового стажу та заробітної плати, з якої призначено пенсію.

Станом на 1 березня, у Вінницькій області проживає 457000, з них – трохи більше 74 000 (16%) продовжують працювати. Нещодавно кількість працюючих пенсіонерів складала 77000, лише за півроку їх стало уже 80 тис., у зв’язку зі скасуванням «Особливого порядку виплати для  працюючих пенсіонерів».  Олена Корчак зазначила: «Відтепер концепція перерахунку пенсій буде інакшою: з 1 квітня 2018 р. Пенсійний фонд здійснить автоматизований перерахунок особам, які після призначення пенсії продовжували працювати і мають не розрахований страховий стаж». У подальшому щороку, без додаткового звернення будуть проведені перерахунки тим пенсіонерам, які станом на 1 березня набули право на його проведення.


Джерело: Вінницька обласна державна адміністрація« повернутися до списку новин