Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині підготовка до опалювального сезону проходить у штатному режимі

Переглядів: 358

 

На цьому сьогодні  наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко під час спеціальної селекторної наради з підготовки до зими під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Від Вінниччини в нараді  також  взяли участь: заступник голови ОДА Василь Броварник, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, керівники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації.

В ході наради Прем’єр-міністр України закликав місцеву владу більш ретельно підійти до виконання планів по програмах енергоефективності, а також нарощувати розрахункову дисципліну, тим більше, що ресурси для цього в місцевих бюджетах завдяки децентралізації є.

Коментуючи ситуацію на Вінниччині, Андрій Гижко повідомив: « На сьогодні по Вінницькій області прийнято всі організаційні заходи по підготовці до зими.  До опалювального сезону маємо готовність в межах 38% по всіх сферах, проблемних питань немає. Оснащення лічильниками – 75% по багатоквартирних будинках, робота у даному напрямку продовжується.

На цей рік запланували 41 котельню перевести ще додатково на альтернативні види опалення. Таким чином, 50 % котелень по Вінницькій області буде на альтернативному опаленні».

Андрій Гижко, користуючись нагодою, подякував за державну субвенцію, на різницю в тарифах: « На Вінницьку область припадає 144 млн. грн. Ми вже подали всі необхідні протоколи. Фактично це 40% заборгованості, що надасть нам можливість таким чином погасити  борг за рахунок різниці в тарифах. Розуміємо свою відповідальність, працюємо з місцевими бюджетами та із розрахунками  населення за спожиті послуги»,- запевнив посадовець.

Глава Уряду  запропонував для рішення розрахункових проблем залучити муніципалітети, оскільки підприємства теплокомуненерго, які є однією з сторін розрахункових відносин,  – це, здебільшого, об’єкти комунальної власності. На думку Володимира Гройсмана, місцеві бюджети вже мають достатні ресурси, аби пропонувати власну гарантію розрахунків. «Завдяки децентралізації, у нас до 50% ростуть місцеві бюджети. Десятки- сотні мільйонів, мільярди сьогодні є в ресурсах  місцевих бюджетів. Я наголошую на тому, що потрібно по-господарськи ставитися до цього», - підкреслив Глава Уряду .« повернутися до списку новин