Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

ПЕРЕВАГИ ОТРИМАННЯ ПЕНСІЙ ЧЕРЕЗ ВКЛАДНІ РАХУНКИ В БАНКАХ

Переглядів: 432

ПЕРЕВАГИ ОТРИМАННЯ ПЕНСІЙ ЧЕРЕЗ ВКЛАДНІ РАХУНКИ В БАНКАХ


Сьогодні законодавством за пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсії. 
Одержувати пенсію через відділення поштового зв'язку або через уповноважені установи банків - особистий вибір кожної людини, адже в будь - якому варіанті за доставку пенсії пенсіонер не платить.
Обслуговування пенсіонерів, а саме виплата пенсій через банківські установи - це не просто зміна орієнтирів Пенсійним фондом України, а складова системи заходів, спрямованих на економію пенсійних коштів. Виплата пенсій через банківські установи має ряд переваг як для пенсіонерів так і для пенсійної системи в цілому, а саме: зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування. Тобто, виплата пенсій через банки значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху та зменшує витрати Фонду. Немала перевага і в тому, що пенсіонер відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь-який зручний для нього час у відділенні банку або через банкомат, зняти з поточного пенсійного рахунку як усю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки (таким чином, у кожного пенсіонера з'являється можливість одержати невеликий додатковий дохід), надається можливість сплатити за комунальні послуги тощо. Здійснення виплати пенсій через банківські платіжні картки не тільки відкриває для літньої людини нові можливості щодо комплексного обслуговування, але й економить її вільний час: тепер не потрібно стояти в черзі в касі банку для отримання пенсій та грошової допомоги, можна скористатись мережею банкоматів. У разі переїзду, від'їзду на лікування або відпочинок тепер не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою. Картковий рахунок дасть можливість отримати гроші через мережу банкоматів, або в будь-якому відділенні уповноваженого банку на всій території України. 
Установи банків не тільки забезпечують видачу належних одержувачу виплат у зручний саме для нього час, але й сприяють процесу накопичення пенсіонерами коштів, оскільки залежно від тривалості зберігання їх на поточному рахунку збільшується сума нарахованих відсотків. І, нарешті, незаперечним аргументом є те, що в таких умовах оплата за доставку і виплату пенсій важким тягарем лягає на видаткову частину Пенсійного бюджету. Тому, актуальним є питання співпраці Пенсійного фонду з банківськими установами, які обслуговують пенсіонерів безкоштовно. Такою можливістю на сьогодні користуються 2558 осіб, або 30% від загальної чисельності пенсіонерів, і їх кількість постійно зростає. Протягом 2015 року на вкладні рахунки пенсіонерів перераховано 46891,8 тис. грн., що дало змогу заощадити 731,5 тис. грн. на адміністративних витратах, пов'язаних із доставкою пенсій. Ці кошти були спрямовані на забезпечення пенсійних виплат, та збільшення їх розмірів.
Виплату пенсій здійснюють тільки надійні банки. Відбір банків здійснює спеціальна конкурсна комісія, до складу якої залучено відповідальних працівників Міністерства фінансів, Міністерства праці та соціальної політики, Національного банку та Пенсійного фонду України. Конкурсна комісія комплексно розглядає показники фінансового стану банків, аналізує їх діяльність з виплати пенсій та грошової допомоги, додержання чинного законодавства та приймає рішення про подовження або припинення співпраці з кожним окремим банком щодо обслуговування поточних рахунків пенсіонерів. Надзвичайно важливим критерієм відбору є якість обслуговування пенсіонерів. Враховуються такі показники як конкурентоспроможність банку-претендента, наявність розгалуженої системи відділень, належні для обслуговування відсотки за вкладами пенсіонерів, зручний режим роботи. Окрім цього, обов'язковою умовою участі банку в конкурсі є його готовність здійснювати за потреби доставку пенсії додому. Тому ймовірність виникнення проблем у пенсіонера з банком мінімальна. Пенсійний фонд України і надалі здійснюватиме контроль за коштами, які спрямовані на виплату пенсій. Пенсійні кошти будуть перераховуватись тільки тим банкам, які гарантують їх своєчасну виплату пенсіонерам. Могилів-Подільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області продовжуює проводити роз'яснювальну роботу щодо порядку виплати пенсій, що фінансуються з коштів Фонду, через поточні рахунки в установах Банку, та доводить до відома пенсіонерів перелік банків, в яких можна відкрити поточний рахунок для зарахування сум пенсій.
На даний час в районі управління уклало договори з 3 банками, а саме: з ВАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ КБ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ КБ «Приватбанк».
Для того, щоб оформити виплату пенсій через банк необхідно подати до відділення банку слідуючі документи: паспорт, копію ідентифікаційного номера та пенсійне посвідчення.« повернутися до списку новин