Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Вінницька делегація з робочим візитом відвідала Латвійську Республіку

Переглядів: 351

 

 

6-8 грудня 2017 року заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та начальник управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький на запрошення української діаспори Латвійської Республіки - громадської організації «Об’єднання українських товариств Латвії» здійснили робочий візит до м.Рига Латвійської Республіки, метою якого було посилення співпраці з українськими громадами та владними структурами Латвії в просуванні актуальних українських питань на Європейському просторі.

Конструктивною ціллю візиту було обговорення проблематики міграційних процесів і адаптації етнічних спільнот в системі державного самоврядування. Засідання платформи - «Центр політичного діалогу влади і місцевого самоврядування» відбулося в Асоціації самоврядування Латвії під головуванням старшого радника– професора Маріса Пукіса.

У період між засіданнями дискусійних платформ учасники делегації ознайомилися з організацією роботи та навчально-виховним процесом у Ризькій середній українській школі - єдиній українській школі в Європейському Союзі, яка пройшла державну акредитацію і фінансується за рахунок коштів державного бюджету Латвії.

В свою чергу делегація Вінниччини презентувала шкільній бібліотеці книги, які популяризують українські традиції і культуру зокрема традиції Вінниччини.

Під час діалогу, директор навчального закладу Лідія Кравченко  озвучила питання щодо нестачі кваліфікованих педагогічних працівників з різних навчальних дисциплін, які б одночасно володіли і українською і латвійською мовами та запропонувала налагодити партнерські відносини з однією із шкіл Вінниччини.

Цього ж дня у м.Огре відбулась офіційна зустріч з керівництвом Огрської крайової думи, на якій обговорено перспективи двостороннього співробітництва між Вінничиною та Огрським краєм.

Під час зустрічі Олександр Крученюк охарактеризував стан соціально-гуманітарного розвитку Вінниччини, а Ігор Хміль презентував соціально-економічний розвиток регіону, йогоінвестиційний та туристичний потенціал.

На завершення дня, учасники Вінницької делегації були запрошені головами українських організацій Латвії, зокрема: об’єднанням українських товариств Латвії на чолі з Іриною Дукуле; українським культурно-просвітницьким товариством в Латвії «Дніпро» на чолі з Іваном Наливайком; об’єднанням українок Латвії на чолі з Ольгою Вандиловською; об’єднанням «Центр підтримки демократичних ініціатив» на чолі з Леонідом Мухіним та Віктором Стефановичем на український вечір народної, культурної та бізнесової дипломатії.« повернутися до списку новин