Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Доплату ЄСВ враховують при визначені страхового стажу

Переглядів: 307

    Згідно Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VIIІ ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці ", який набрав чинності з 01 січня 2015 року, та, яким, зокрема, внесено зміни до статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за застрахованих осіб, які за основним місцем роботи отримують заробітну плату менше мінімальної (нижче встановленого законодавством рівня), страхувальник сплачує єдиний внесок в розмірі не менше мінімального. За осіб, що працюють за договорами цивільно-правового характеру, сумісників та працюючих інвалідів, єдиний внесок сплачується з фактично нарахованої заробітної плати і доплата єдиного внеску до мінімального розміру не проводиться.

     Нагадаємо, що страховий стаж обчислюється по місяцях і неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню чи брала участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, якщо сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
      Пенсійним фондом України доопрацьовано програмне забезпечення у частині врахування суми доплати до мінімального страхового внеску при відображенні інформації щодо страхового стажу, про що анонсували в листі ПФУ від 17.03.2017 р. №8134/04-11. Тому по особах, яким заробітна плата нарахована в розмірі меншому, ніж мінімальна заробітна плата, з якої сплачено внесок (менший, ніж мінімальний страховий внесок), та страхувальником здійснено доплату до мінімального єдиного внеску, зазначений період зараховується до страхового стажу як повний місяць.

 « повернутися до списку новин