Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Семінар-нарада на тему: «Зміни в законодавстві щодо державного нагляду у сфері господарської діяльності та зміни в питаннях оплати праці»

Переглядів: 383

24 січня 2017 року в районному будинку культури фахівцями управління Держпраці у Вінницькій області проведено семінар-нараду на тему: «Зміни в законодавстві щодо державного нагляду у сфері господарської діяльності та зміни в питаннях оплати праці».

В заході взяли участь керівники та бухгалтера  агроформувань,  підприємств, підприємств, установ, організацій, голови і фінансисти селищної та сільських рад.

Роз’яснення про зміни в законодавстві щодо державного нагляду у сфері господарської діяльності та зміни в питаннях оплати праці надав перший заступник  начальника управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Боковець.

Він розповів про підстави та порядок проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, коментуючи зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності;
про  систему оплати праці та гарантій забезпечення мінімальної заробітної плати і покликані стимулювати роботодавців дотримуватись визначених Законом стандартів (при цьому наголосили, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено прожитковий мінімум – 1600 грн. і мінімальну зарплату – 3200 грн);
про адміністративну відповідальність за порушення законодавства про працю відповідно до статті 265 КЗпП України (легалізація зайнятості).
Цією статтею передбачено відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, у вигляді штрафу - 96 тисяч гривень за кожного неврахованого працівника (у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати), та 32 тисячі гривень за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (у десятикратному розмірі мінімальної зарплати).
         По завершенню виступу Володимира Боковця  було задано ряд питань, на які фахівці дали роз’яснення.

 « повернутися до списку новин