Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Могилів-Подільська місцева прокуратура інформує Відповідальність за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією

Переглядів: 744

Подолання корупції в Україні є серйозною проблемою, нерозв’язання і загострення якої визначає міжнародне становище нашої держави та політичний імідж у світі. Важливу роль у протидії корупційним проявам відведено адміністративному законодавству. Про це свідчить спрямованість Закону України «Про запобігання корупції» на широке застосування адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією.

Згідно ст. 1 зазначеного Закону правопорушенням, пов’язаним з корупцією вважається діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, що пов’язані з корупцією передбачена главою 13-А Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) «Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією».

Упродовж 2017 року, за погодженням з прокуратурою, до Мурованокуриловецького районного суду скеровано 4 протоколи відносно                              4 посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у Мурованокуриловецькому районі за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених                ст. 172-6 КУпАП, а саме порушення вимог фінансового контролю.

За результатами судового розгляду вказаних протоколів, за принципової позиції прокурорів Могилів-Подільської місцевої прокуратури, 2 посадові особи визнано винними та їм призначено покарання у вигляді штрафу. Відносно двох посадових осіб провадження у справі про адміністративне правопорушення закрито у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Відомості відносно винних посадових осіб у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Адміністративна відповідальність за корупційні правопорушення має певну особливість, а саме: постанова суду про накладення адміністративного стягнення за адміністративне корупційне правопорушення у триденний строк з дня набрання нею законної сили направляється відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, державному чи виборному органу, власнику юридичної особи або уповноваженому ним органу для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.« повернутися до списку новин