Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Світова тенденція як дороговказ для України: «чисті» технології дешевшають, «зелені» проекти примножуються

Переглядів: 421

 

 

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у прямому ефірі Громадського радіо, обговорюючи звіт «Перехід України на відновлювану енергетику до 2050 року» (https://ua.boell.org/sites/default/files/perehid_ukraini_na_vidnovlyuvanu_energetiku_do_2050_roku.pdf), презентований Представництвом Фонду ім. Г. Бьолля в Україні (https://ua.boell.org/uk). 

У звіті представлено модель переходу України на 91% відновлюваних джерел енергії до 2050 року. 

Водночас, у ході розмови Сергій Савчук нагадав про цілі України на ближчу перспективу. Зокрема, потрібно досягти 11% «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні до 2020 року та 25% «чистої» енергії у загальному первинному енергоспоживанні до 2035 року. 

«Щоб досягти 11% «чистої» енергії у 2020 році, потрібно інвестувати в «зелені» проекти 12 млрд євро. Саме тому Держенергоефективності працює над законодавством, яке б спонукало як вітчизняних, так й іноземних інвесторів заходити на український «зелений» ринок», - підкреслив С.Савчук. 

С.Савчук запевнив, що в Україні є всі можливості для досягнення поставлених цілей. Це і значний ресурсний потенціал, і покращене регуляторне поле, і механізми стимулювання виробництва «чистої» енергії, і чимало нових законодавчих ініціатив.

Крім цього, сьогодні провідні країни світу на власному прикладі доводять, що збільшувати використання відновлюваних джерел енергії цілком реально.

«У світі спостерігається невпинне зростання попиту на альтернативні джерела енергії. Про це свідчить й статистика Міжнародного енергетичного агентства (https://www.iea.org). Починаючи з 2015 року, інвестиції у відновлювані джерела енергії у світі перевищують обсяг коштів, вкладених у традиційну енергетику. Також, технології стають якіснішими, поширенішими, а вартість їх виробництва знижується», - розповів С.Савчук та додав, що це ще раз доводить правильність курсу України на розвиток відновлюваної енергетики, який з року в рік буде пришвидшуватися.

Які саме проекти потрібно впроваджувати та який вид відновлюваних джерел енергії ставатиме популярним в Україні, а також які законопроекти найближчим часом будуть розглядатися у ВРУ (http://rada.gov.ua), дивіться у записі програми Громадського радіо: https://youtu.be/a2ZfKbJIcOo.« повернутися до списку новин