Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Андрій Гижко: «На сьогодні у постраждалих населених пунктах відремонтовано 85% дахів та встановлено 40% вікон

Переглядів: 369

 

 

Так прокоментував ситуацію у постраждалих від вибухів селах перший заступник голови ОДА Андрій  Гижко.  Він,зокрема, зазначив : «Минає шоста доба після трагедії у Калинівці, а з моменту повернення людей лише третя доба. Люди повертаються, а в домівках немає  газу, електроенергії. Зруйновано дах чи розбите вікно.  Перші дні ми мали справу із панічними настроями населення,проте, станом на сьогоднішній день, більш як 85% дахів відремонтовано. У домогосподарствах відновлено 40% скла».

 Посадовець також зазначив: «Ми перед собою ставимо дуже серйозну задачу: за два дні (до середи) завершити відновлювальні роботи,що стосуються дахів, а до кінця поточного тижня засклити пошкоджені вікна».

На обласному штабі  з надзвичайної ситуації було відпрацьовано  механізм  відшкодування коштів населенню на відновлювані роботи: «Оскільки  мова йде про бюджетні кошти, то необхідно підготувати цілий ряд документів . А люди не можуть чекати і самостійно знаходять будівельні  бригади, підключаючи місцевих фермерів, волонтерів і будівельні організації, здійснюючи ремонт за власні кошти. При цьому  їм необхідно зберегти фінансові документи: чеки, накладні, касові ордери чи акти виконаних робіт , що даватимуть підставу для відшкодування коштів через  Калинівське КП «Благоустрій», яке визначене генеральним підрядником відновлюваних робіт», - зазначив Андрій Гижко.

За словами  посадовця, передбачено такі основні статті видатків:  придбання будматеріалів – скла, шиферу, плівки; будівельні роботи; відбудова будинків, які цього потребують; ремонт об’єктів соціальної інфраструктури (школи,амбулаторії, лікарні).

Чотири будинки будуть відбудовані заново  або, за згодою з господарів, буде придбано нове житло: «Завтра виїде на місце профільна комісія,щоб пересвідчитись у міцності фундаментів та зробить висновки про можливість відбудови. За дві доби комісія надасть рекомендації, і ,як тільки ліцензована будівельна організація надасть свій звіт, одразу приступаємо до будівництва. Тож протягом 3-4х днів ми сподіваємось активно розгорнути будівельні роботи».« повернутися до списку новин