Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині триває реалізація проектів, що фінансуються за рахунок обласного фонду охорони навколишнього природнього середовища

Переглядів: 348

 

 

8 лютого, в приміщенні облдержадміністрації відбулось засідання обласної конкурсної комісії обласного фонду охорони навколишнього природного середовища під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка.

Згідно порядку денного, на розгляд комісії було винесено 4 питання.

Зокрема, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко інформував присутніх щодо використання коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, які спрямовувались на фінансування природоохоронних заходів у 2017 році.

«Рішенням обласної конкурсної комісії було затверджено 69 першочергових природоохоронних заходів до фінансування у 2017 році на загальну суму 115,2 млн.грн. В свою чергу, було профінансовано 66 заходів на суму 89,5 млн.грн., що становить 77,7% від передбачених коштів. За рахунок коштів Фонду у 2017 році завершено реалізацію 45 природоохоронних заходів на суму 60,4 млн.грн. по таких напрямках як: поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки, припинення втрат біологічного та ландшафтного різноманіття, відновлення і підтримання сприятливого санітарного стану річок та ін. А тому, з метою завершення реалізації проектів у 2018 році, є необхідність фінансування 18 перехідних заходів», - зазначив очільник Департаменту.

Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, в свою чергу поінформував членів комісії щодо змін в законодавчо-нормативних документах щодо оцінки впливу на довкілля.

«Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 року №820,  чітко розписана Національна стратегія управління відходами, відповідно до якої розроблятимуться національний та регіональні плани по управлінню відходами.На підставі розробленого регіонального плану буде, в свою чергу, розроблятись оцінка впливу на довкілля. Відповідно до змін в законодавчо-нормативних актах, дана оцінка повинна проводитись перед будь яким будівництвом або реконструкцією. В тестовому режимі вже функціонує реєстр, до якого вносяться ті суб’єкти господарювання, які подають заявку на проходження оцінки. За нашими розрахунками, така процедура триватиме 75 діб», - підкреслив Микола Ткачук.

Крім того, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сергій Волков презентував Стратегію поводження з твердими побутовими відходами у Вінницькій області:

«З 1 січня  2018 року вступив в дію Закон України, який забороняє захоронення твердих побутових відходів, обсяг яких з кожним роком росте. У 2017 році у Вінницькій області було зібрано1 млн 400 м³, що більше на 5% у порівнянні з 2016 роком.На території області ми маємо 784 паспортизованих полігони, у сфері поводження з твердими побутовими відходами у нас працює 56 підприємств. Проте, зношуваність спеціалізованих транспортних засобів складає 68%. На сьогодні 37 населених пункти вже впровадили роздільний збір сміття, проти 21 – минулого року. У Вінницькій області на разі функціонує 2 сміттєсортувальні станції, проте передбачається їх значне збільшення в поточному році. Проте, варто додати, що в питанні роздільного збору сміття головну роль відіграє саме свідомість людей».

«Перш за все, нам всім слід усвідомити, що обласний бюджет не є чимось безмірним. Тим більше, що цього року відрахування  до обласного екологічного фонду зменшились на 20%. А отже і сума надходжень буде набагато меншою. Будувати сміттєсортувальні станції в кожному районі неефективно. А тому, в кожному населеному пункті повинно бути розміщено сміттєві баки,  кожна об’єднана територіальна громада повинна мати спецтранспорт, а на території 3-4 районів буде одна сміттєсортувальна станція, розміщення якої вже входить до компетенції облдержадміністрації як органу виконавчої влади. І в цьому нам допоможе саме розробка Стратегії поводження з твердими побутовими відходами», - наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

Крім того, відповідно до порядку денного, посадовецьпоінформував присутніх щодо фінансування природоохоронних заходів, роботи по яких розпочато у 2017 році, так званим, перехідним проектам, які комісія підтримала одноголосно.

За підсумками засідання до Положення обласного конкурсу обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було внесено зміни в частині обов’язкового проведення оцінки впливу на довкілля об’єктів, які подаються на розгляд комісії.« повернутися до списку новин