Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Володимир В'ятрович про впорядкування державних свят та вихідних

Переглядів: 374

В кожній країні є свій календар свят – люди спільно відзначають якісь дні та святкують свята. Україна – не виняток. Втім вона – виняток у Європі, адже у нас календар свят після десятиліть комунізму так і не впорядкували, тож залишилися явні сліди того часу. Щоправда зміст здебільшого давно вихолощений.

Тоді що, можна залишити й так?

Саме таку політику ми проводили в час незалежності. І незважаючи на чверть століття побачили, як миттєво сусідня ворожа пропаганда перетворює ці свята на якір, який затримує нашу країну в минулому.

Тож слід навести лад у цій сфері.

Отже, запропоновано скасувати вихідний, а не відзначення Міжнародного жіночого дня. Також – вихідні 1-2 травня.

Вихідним стає 8 травня (День пам'яті та примирення, що вшановується синхронно із Європою). 9-те – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні залишиться Державним святом, але не вихідним днем.

Пропонуємо додати такі вихідні дні: 9 березня (Шевченків день), День сім'ї (друга п'ятниця вересня).

Кількість вихідних зміниться з 11 існуючих натепер до 9. Крім того, скасовується практика перенесення вихідного на понеділок, якщо свято випадає на суботу-неділю (крім Нового року, Різдва і Великодня).

І ні, ми це робимо не тому, що в січні подорожчав долар – Інститут працює над тематикою від самого створення, це є частиною нашої роботи. А запитання щодо праці інших – прошу скеровувати за адресою.

Цей текст опубліковано в блозі Володимира В'ятровича на "Українській правді"

 « повернутися до списку новин