Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Формування опорних шкіл та єдиного освітнього простору – основний акцент у сфері освіти сьогодні, - Валерій Коровій

Переглядів: 348

 

На цьому голова обласної державної адміністрації наголосив під час відвідин Бабчинецької школи І-ІІІ ступенів Чернівецького району.

Навчальний заклад, де здобувають освіту 140 учнів, розташований в селі, що є центром об’єднаної територіальної громади, відтак має усі шанси стати для цієї території опорною школою.

Сьогодні в Бабчинецькій СЗШ ведуться ремонтні роботи за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Вже замінено покрівлю та підлогу в навчальних кабінетах, утеплено дах та фасад закладу, проведено капітальний ремонт спортивної зали, на що освоєно 2,1 млн. гривень. Також цьогоріч проведено поточний ремонт шкільного приміщення.

Голова облдержадміністрації ознайомився з ходом підготовки освітнього закладу до нового навчального року та оглянув матеріально-технічну базу школи. А водночас наголосив на важливості створення умов для надання дітям якісної освіти, особливо в сільській місцевості.

«Минулого року в одному з районів області на отримання медалей претендувало 25 школярів. За результатами ЗНО жоден із них цей рівень не підтвердив. Це змушує нас серйозно обмірковувати питання якості підготовки дітей, які випускаються із сільської місцевості, - зазначив Валерій Коровій. –Я далекий від того, щоб говорити, що ми не задоволені результатами тестування, тому що Вінницька область показала достатньо непоганий результат, проте не найкращий. І особливо чітко ми бачимо цю градацію в таких дисциплінах, як математика, фізика, іноземні мови».

Керівник Вінниччини підкреслив, що Міністерство освіти і науки України має сьогодні чітку позицію: з поточного року основний акцент буде зроблено на формування опорних шкіл та єдиного освітнього простору, який дав би можливість чітко розмежувати поняття початкових, середніх і старших класів.

«Основна увага буде спрямована на те, щоб діти, які будуть випускатися зі старших класів, мали максимальний доступ до нових, сучасних інформаційних технологій та методів навчання. Аби талановита дитина, яка зростає чи то в сільській місцевості, чи в місті, під час навчання в школі могла отримати якісні знання та бути конкурентоспроможною при вступі до вищих навчальних закладів», - наголосив очільник ОДА.

Перебуваючи в Бабчинецькій ОТГ, Валерій Коровій оглянув також місцевий парк відпочинку, де облаштовано паркову зону з тротуарними доріжками, встановлено дитячий майданчик з покриттям, фонтан, ліхтарі, лавочки та урни, висаджено кущі та дерева, здійснено благоустрій прилеглої території. На усі ці роботи використано 309,8 тисяч гривень: це і кошти обласного конкурсу розвитку територіальних громад, і фінансовий ресурс місцевого бюджету, і благодійні кошти.« повернутися до списку новин