Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

У Вінниці були презентовані результати роботи із впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в галузі охорони здоров'я

Переглядів: 416

Протягом двох днів, 10-11 жовтня у м. Вінниця проходить розширена нарада щодо результатів роботи робочих груп з впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в галузі охорони здоров’я.  Сьогодні у засіданні взяли участь перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови обласної Ради  Михайло Кременюк, представники Міністерства фінансів України, представники департаментів фінансів, охорони здоров’я та інших департаментів Вінницької, Сумської, Запорізької, Полтавської, Чернівецької, Миколаївської, Закарпатської, Херсонської, Черкаської, Житомирської, Чернігівської та Київської облдержадміністрацій, представники обласних рад, фахівці комунальних закладів охорони здоров’я, журналісти.

З вітальним словом до учасників наради звернулися: Олена Мачульна - заступник директора Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України та Керівник Проекту ГОБ в Україні - Майя Босніч.

Виступаючи перед  учасниками  наради, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко підкреслив, що на Вінниччині протягом першого півріччя поточного року робоча група наполегливо працювала над гендерно-бюджетним аналізом та оцінкою програмних напрямків: « Наші основні напрацювання викладені у звіті, який надано всеукраїнським координаторам Проекту ГОБ. За результатами роботи групи, розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації від 21.06.2017 року №431 затверджено План заходів з впровадження та реалізації в області проекту «Гендерне бюджетування в Україні». Загалом, проведений в області ґендерний аналіз програм за напрямами «Протидія епідемії ВІЛ-інфекції та СНІДу», «Профілактика, діагностика та лікування хронічних вірусних гепатитів В і С» засвідчив, що розподіл результативних показників за статевими, віковими групами та групами за місцем проживання відкриває нові аспекти та тенденції у ефективності використання бюджетних коштів та задоволення потреб різних гендерних груп»,- зазначив посадовець.

Андрій Гижко запевнив, що Вінниччина надзвичайно серйозно сприйняла цей важливий проект, зацікавлена в його подальшій реалізації та активно працюватиме і у 2018 році над впровадженням гендерного компоненту в бюджетний процес.

Під час засідання національна експертка проекту «Гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні» Марина Шаповал розповіла про особливості впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на державному та місцевому рівнях в 2017 році, а члени робочих груп презентували результати впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування у Вінницькій, Сумській, Полтавській, Чернівецькій, Миколаївській, Закарпатській, Херсонській, та Запорізькій областях. Вони розповіли про виявлені гендерні проблеми і розриви в програмах галузі охорони здоров’я, про проведені та заплановані заходи у рамках впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні у 2017 та 2018 роках.

Учасники наради обговорили подальші кроки Проекту у впровадженні гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні. Успішна реалізація проекту із впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування, зокрема подальша робота робочих груп, можлива за підтримки керівництва області та громадськості.

 Довідка:

З 2014 року Міністерство фінансів України, за підтримки проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» (ҐОБ Проект), який фінансує шведський уряд, проводить роботу по впровадженню гендерного бюджетування. Мета гендерного бюджетування і проекту - підвищити економічну ефективність і прозорість видатків бюджету з урахуванням потреб жінок і чоловіків з різних соціальних груп. Кінцева ціль Проекту - удосконалення бюджетного процесу шляхом застосування гендерного підходу, що сприятиме реформуванню системи управління державними фінансами.« повернутися до списку новин