Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Представники територіальних громад Вінниччини взяли участь у «круглому столі» з народними депутатами України від Вінницької області

Переглядів: 472

2 березня у залі засідань Вінницької ОДА відбувся «круглий стіл» «Стратегічні напрями розвитку територіальних громад Вінницької області: проблеми та шляхи їх вирішення» за участю представників територіальних громад Вінниччини з народними депутатами України від Вінницької області щодо проблемних питань функціонування органів місцевого самоврядування.
Організаторами «круглого столу» виступили Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька обласна Рада та Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування.
Учасники заходу - народні депутати України: Григорій Заболотний, Микола Кучер, Олександр Домбровський, Сергій Кудлаєнко, Іван Спориш, Руслан Демчак, а також голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, голови районних рад та голови районних державних адміністрацій, керівники департаментів ОДА, голови об’єднаних територіальних громад, сільські та селищні голови, голови міст обласного значення, голови міст районного значення, голови постійних комісій обласної Ради.
У вітальному слові Валерій Коровій подякував депутатам Верховної Ради України за участь у засіданні, а також зазначив: «Сьогодні у цій залі зібрались дуже активні люди, які переймаються проблемами у всіх сферах місцевого самоврядування. Проблем таких більш ніж достатньо. Наприклад: ми успішно вирішуємо питання, пов’язані із бюджетною децентралізацією, але, разом із тим, є цілий ряд нюансів, пов’язаних із внесенням змін до бюджетного кодексу: в адмініструванні 5% акцизного збору від реалізації паливно-мастильних матеріалів, в питаннях передачі адміністративних повноважень. 
Фактично на сьогоднішній день, в результаті змін до законодавства, органи місцевого самоврядування базового рівня взяли на себе принципово нову зону адміністративної відповідальності, наприклад, ведення реєстрів місця проживання фізичних осіб тощо».
Очільник області також підкреслив, що минулого року, завдячуючи депутатам Верховної Ради від Вінниччини, впроваджено новий інструмент соціально-економічного розвитку регіонів - дотації з державного бюджету органам місцевого самоврядування на соціально-економічний розвиток. Тож голова ОДА побажав всім учасникам зібрання плідної та конструктивної роботи.
В ході подальших виступів, учасники «круглого столу» обговорили проблемні питання територіальних громад області, пов’язані з реформуванням органів місцевого самоврядування, децентралізацією та об’єднанням територіальних громад, які можуть бути вирішені народними депутатами шляхом законодавчої ініціативи, що реалізується у формі внесення до Верховної Ради України: законопроекту; проекту постанови; іншої законодавчої пропозиції.« повернутися до списку новин