Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Екологи Вінниччини проводять ряд заходів, спрямованих на попередження хвороб та збереження хвойних дерев

Переглядів: 403

 

 

Про виконання завдань  з розбудови природно-заповідного фонду області та збереження природних територій доповів сьогодні на засіданні колегії  начальник управління охорони земель, природних ресурсів та екологічної експертизи Андрій Магера.

Про виконання завдань  з розбудови природно-заповідного фонду області та збереження природних територій доповів сьогодні на засіданні колегії  начальник управління охорони земель, природних ресурсів та екологічної експертизи Андрій Магера.

Серйозною проблемою регіону він назвав всихання хвойних насаджень, яке виявлено на площі біля 9,5 тис. га або близько 28% від загальної площі цих насаджень. Причинами всихання є кліматичні зміни, внаслідок чого відбулось пониження ґрунтових вод, зміна гідрорежиму ґрунту; високий температурний режим веде до різкого збільшення транспірації дерев: кореневі та стовбурні гнилі та стовбурні короїди-топографи, які заносять грибкову інфекцію. Наразі профільними установами готується перелік заходів, спрямованих на попередження хвороб та збереження хвойних дерев. 

Також йшлося про необхідність включення спеціалістів-екологів до штату райдержадміністрацій. Як зазначив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук: «Обсяг та важливість поставлених перед природоохоронною галуззю завдань вимагають більш активної та фахової роботи на місцях. Тому підкріплення спеціалістами-екологами на рівні районів є обов’язковим. Діяльність  керівництва облдержадміністрації у даному напряму вже дала перші результати. Очікуємо на введення фахівців-екологів до штату структурних підрозділів  кожної райдержадміністрації». 

Щодо територій та об’єктів природно-заповідного фонду, то станом на 01.11.2017 року на території області  їх функціонує 416  - загальною площею біля 60 тисяч гектарів або 2,5% від площі області. Разом з тим, Стратегією регіонального розвитку визначено збільшення природно-заповідного фонду області до 5% від площі області. У 2017 році рішенням Вінницької обласної ради до природно-заповідного фонду області включені геологічна пам’ятка природи «Іллінецький кратер», 17,2 га (Іллінецький район) та ландшафтний заказник «Розкошівський скарб», 15 га (Погребищенський район).

На розгляд сесії обласної ради подані проекти рішень про оголошення об’єктами природно-заповідного фонду ландшафтних заказників «Зелена», 87га (Погребищенський район); «Волошкове поле», 15 га; ботанічної пам’ятки природи «Бабійове», 15 га (Чечельницький район); ландшафтного заказника «Борсуки», 20 га (Жмеринський район).

Підготовлені для погодження користувачів документи на: ландшафтні заказники «Балин», «Рогатки», «Білі бліндажі», «Глибока долина» (Мурованокуриловецький район); гідрологічні пам’ятки природи «Підмит», «Гребельки», «Тарасова левадка», «Козацький горб» (Шаргородський район);

ландшафтний заказник «Липовецькі дубки» (м. Липовець); лісовий заказник «Городище-Галявина» (Іллінецький район). Ведеться робота з розширення площі ландшафтних заказників «Перемога», «Немиренецьке» (Козятинський район).« повернутися до списку новин