Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Відбулось тематичне засідання групи зустрічей прийомних батьків

Переглядів: 379

       

       Днями  районним центром соціальних   служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з службою у справах дітей райдержадміністрації було  проведено чергове тематичне засідання групи зустрічей прийомних батьків на тему: «Способи підтримування дисципліни. Методи заохочування та покарання».

      Дисципліна для дітей – це не примхи дорослих. Вона  необхідна для здорового розвитку дитини: її повноцінного фізичного,емоційного і розумового розвитку. А ще без встановлення правил діти не в змозі будувати відносини з іншими людьми і вчитися відповідальності. Але найважливіше те, що дисципліна – це не строгість і покарання, а чіткі межі, які підкажуть дитині, як себе вести в різних ситуаціях – саме на це наголосив начальник служби у справах дітей райдержадміністрації  Ігор Остапович.

     В ході роботи зустрічі фахівець із соціальної роботи Алла Чорпіта   конкретно і детально зупинилася  на основних способах та методах виховання. Якщо вибирається якесь правило, або покарання, потрібно дотримуватись його постійно, але й варто пам’ятати, що відсутність покарань – це далеко не свобода дій для дитини. У вихованні дітей необхідно виробляти  систему стабільності  заохочень та похвали. Одним і досить ефективним методом у вихованні дитини є казкотерапія. Як зберегти спокій при істериках дітей та батьків і що робити, якщо все-таки « зірвалися», як налагодити гармонійні відносини і виховати дитину без неприємних моментів з криками та зривами – на цьому та інших питаннях стосовно виховання було зроблено відповідний акцент.

       Світлана Паскал – психолог відділу соціальної роботи Центру звернула особливу увагу на основні принципи, яких необхідно дотримуватись у вихованні дітей. Доповненням до цього  з прийомними батьками було проведено тест «Яких принципів ви дотримуєтесь у вихованні дітей?». Також батькам було запропоновано обговорення різних проблемних ситуацій. Наголошено, що  покарання  – небажаний елемент, а заохочення – профілактика проти провини. Ще Світлана Іванівна провела навчальний тренінговий модуль «Життєві цілі та надання методики складання батьками спільно з дітьми індивідуальних   планів   роботи з використанням карт цілей».        

    В свою чергу прийомні батьки Анатолій Янчук,  Віктор Бойко та Олександр Ткач  досить жваво і активно поділилися дорогоцінним досвідом щодо виховання прийомних дітей в їх сім’ях.« повернутися до списку новин