Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

"Наша мета – прозорість орендних відносин у рибогосподарській галузі та повна її легалізація", - Андрій Гижко

Переглядів: 306

 

 

Про це йшла мова сьогодні, 1 листопада, під час  засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Окремим питанням на колегії розглядалось виконання доручення голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія  Коровія щодо проведення в регіоні  інвентаризації, з метою уточнення переліку водних об'єктів (ставків), право оренди яких може бути реалізовано на земельних торгах та виявлення водних об'єктів, які втратили господарську привабливість.

Коментуючи ситуацію, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко підкреслив: « У Вінницькій області налічується 5 тисяч водних об’єктів. Тож  головне завдання - легалізувати всіх тих, хто працює у цьому бізнесі. Для цього всі процедури  проводяться виключно через прозорий офіс, жодних контактів з чиновником не повинно бути. Всі, хто хоче взяти в оренду ставок, або  продовжити її, зможе це зробити  тільки через прозорий офіс і протягом місяця отримати відповідь. Для всіх один єдиний підхідякщо це був добросовісний орендар  - 3% на 20 років оренди. Для ставків, які взагалі не орендувалися, або здавались в оренду неофіційно будуть проблеми. Заплановано розробку 600 ставків За поточний рік ми провели 105 публічних аукціонів і до кінця року буде реалізовано ще 36.  Механізм існує, ми визначили інститут землеустрою як головного підрядника у цій сфері,- він розробляє повний пакет документів, після аукціону людина отримує на руки проект землеустрою, нормативно-грошову оцінку та паспорт водного об’єкта», -  зазначив посадовець.

Дмитро Капущак, начальник відділу використання водних об'єктів Департаменту АПК, який доповідав з даного питання, повідомив, що інвентаризація проходить у формі звірки наданих матеріалів з районів до реєстру водних об'єктів Вінницької області, сформованого за результатами інвентаризації 2014 року. Одночасно застосовуються інформаційні дані  Публічної кадастрової карти України. Також використовуються викопіювання з територій сільських рад, інформації про кадастрові номери земельних ділянок, площ земельних ділянок водного фонду та водних об'єктів, найменування користувачів (орендарів) із зазначенням термінів договорів оренди, наявності гідротехнічних споруд та загального стану водних об'єктів.

Станом на кінець вересня 2017 року Департаментом опрацьовано матеріали 27-ми районів. За результатами опрацювання прийнято документи у 11-ти районів. 

Матеріали 16-ти районів відправлено на доопрацювання та приведення у відповідність до вимог чинного законодавства.« повернутися до списку новин