Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Валерій Коровій взяв участь в урочистостях з нагоди 99-ї річниці незалежності Республіки Польща

Переглядів: 317

 

 

11 листопада 2017 року відбувся офіційний прийом Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці з нагоди 99-ї річниці незалежності Республіки Польща.

Участь в урочистостях взяли: в.о. Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Войчєх Мрозовскі, голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк, заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський, представники польського бізнесу, медіа, українських та польських громадських організацій, католицьке та православне духовенство з чотирьох областей, що входять до Вінницького консульського округу (Винницької, Хмельницької, Житомирської та Чернівецької).

У своєму слові в.о. Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Войчєх Мрозовскі зауважив: «Багато українців важко працюють задля європейського майбутнього своєї держави. Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці, реалізуючи свою візову політику, максимально сприяє реалізації цих європейських прагнень. Хочу також подякувати представникам влади за те, що польська меншина тут на Поділлі, на Житомирщині та Буковині може розвиватися та заявляти про себе».

Вітаючи присутніх зі святом, голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій зазначив: «Польський народ і 99 років тому, і на сьогоднішній день показує приклад єдності, прагнення рухатись вперед і робити щасливою свою країну. Я дуже добре пам’ятаю 1989 рік:   вибори, прихід до влади «Солідарності». Тоді всі були в дуже великому очікуванні. Але якраз Польща, польський народ зробили той крок, який згодом  в значній мірі змінив історичний розвиток усієї Східної Європи, в тому числі й України. Зараз Україна багато в чому бере приклад з Польщі, зокрема в частині проведення децентралізації. Нам дуже непросто, у нас багато проблем, але у ці три останні роки, які були для нашого народу дуже важкими, ми як ніколи відчуваємо і цінуємо підтримку польського народу. У наступному році ми будемо визначати 60 років співпраці Вінниччини зі Сьвєнтокшиським воєводством, з нагоди чого заплановано провести низку спільних заходів. Переконаний, що ми маємо спільне майбутнє в єдиному європейському союзі незалежних держав».« повернутися до списку новин