Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

У Мурованих Курилівцях проведено лекцію для безробітних громадян з пенсійного законодавства

Переглядів: 384

 

       Могилів-Подільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області впродовж майже двох років тісно співпрацює з Мурованокуриловецьким центром зайнятості населення. Основні завдання такої співпраці – проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з безробітними особами, що шукають роботу та знаходяться на обліку в районному центрі зайнятості. 19 вересня 2017 року спеціаліст по контролю за виплатою пенсій Мурованокуриловецького відділу з  питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Могилів-Подільського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Ольга Мельник провела чергову лекцію для безробітних Мурованокуриловецького району з питань реформування пенсійної системи, легалізації трудових відносин, запровадження системи загальнообов’язкового накопичувального страхування, електронних послуг ПФУ.

      - Верховною Радою України у першому читанні прийнято урядовий варіант пенсійної реформи і зміни в пенсійному законодавстві, які запрацюють вже з 1 жовтня цього року,- зазначила фахівець Фонду. - Першим етапом стане осучаснення пенсій для нинішніх пенсіонерів з використанням показника середньої заробітної плати 3764,40 грн. Це буде не разове підняття, а обов’язковий щорічний захід відповідно до показників зростання середньої заробітної плати. Ольга Іванівна проінформувала учасників зустрічі про відновлення з 1 жовтня 2017 року в повному обсязі пенсійних виплат працюючим пенсіонерам, основні правила призначення пенсії за віком згідно з реформою, а саме, поступове збільшення необхідного стажу з 25 до 35 років та відміну спеціальних пенсій.

       Між учасниками зустрічі відбулася жвава дискусія, під час якої присутні обмінялися думками щодо того, як і чому необхідно заздалегідь готуватися до виходу на пенсію, зокрема, обговорили питання необхідності отримання легальної заробітної плати, від якої залежить розмір страхового стажу та розмір пенсії. В ході зустрічі присутнім було надано роз’яснення про те, як дистанційно отримувати послуги ПФУ через Веб-портал ПФУ, адже це зручна можливість здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права та не виходячи із дому, отримувати відомості з власної пенсійної справи. Ольга Іванівна надала вичерпні відповіді на всі запитання, які виникали у присутніх та по закінченні лекції роздала інформаційні матеріали щодо легалізації заробітної плати, веб-порталу ПФУ та основних напрямків реформування пенсійної системи.

 « повернутися до списку новин