Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Делегація з Вінниччини взяла участь у всеукраїнських заходах, присвячених 100-ій річниці історичних подій під Крутами

Переглядів: 318

 

У неділю, 28 січня близько сотні вінничан – громадські активісти, молодь, викладачі та студенти факультету історії, етнології і права ВДПУ, учні Переможнянського НВК, приєдналися до всеукраїнських заходів зі вшанування пам'яті 100-річчя бою під Крутами, що відбувались в Меморіалі Героїв Крут, Борзнянського району, Чернігівської області. У заходах взяли участь: Віце прем'єр міністр України - Павло Розенко, Міністр культури України - Євген Нищук, Заступник голови адміністрації президента - Ростислав Павленко, Герой України старший лейтинант Василь Божок, Герой України - Володимир Жемчугов, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський - Євстратій, а також ліцеїсти, студенти, військові, громадські активісти.

Вінницька делегація відвідала музей на станції Крути та приєдналася до урочистого покладання квітів.

Бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки зупинив ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу. Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

Дорогою до Вінниці делегація також відвідала Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». У Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 30-х — в 40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих і місце розстрілу польських офіцерів із так званого «списку катинського» — так звані «Биківнянські могили». Трагедія Биківні стоїть в одному ряді із такими злочинами як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. 
Участь представників з Вінниччини у всеукраїнських заходах організовано Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Лютич».« повернутися до списку новин