Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Щоб не травмуватися під час ожеледиці

Переглядів: 369

Зима – пора  не лише епідемії гострих респіраторних захворювань, це також час сплеску травматизму. Забої, переломи під час падіння - звичайна справа. Але наслідком навіть незначного падіння може виявитися важка травма – складний перелом (пошкодження хребта, кісток тазу, шийки стегна). Деякі травми – переломи різної складності важко правильно діагностувати. Іноді вони маскуються так, що їх складно розпізнати (особливо часто це трапляється у випадках травмування дітей та людей похилого віку).

Будьте особливо обережні під час ожеледиці!

- Будьте уважні, ходіть повільно; дивіться, куди ступаєте.

- Намагайтеся тримати тіло вертикально, щоб не зрушувати центр ваги, ноги тримайте ширше для більшої стійкості.

- Найнебезпечніші місця – тротуари, майданчики перед супермаркетами та офісами (територію вимощено слизькою плиткою), обминайте або пересувайтеся ними з обережністю.

- Справжні «кілери» під час ожеледиці – жіноче взуття на підборах-шпильках, тому, любі пані, носіть зручне та нетравматичне взуття. 

- У літньому віці немає гострої потреби виходити на вулицю щодня. Тому за несприятливих погодних умов, за можливості, краще залишитися вдома.

- Молодим людям слід знизити швидкість пересування, оскільки саме це є причиною переломів гомілок і гомілковостопних суглобів. А щоб не поспішати, розраховуйте свій час правильно, з урахуванням погоди.

- Не слід з наміром ковзати по льоду – при цьому підвищується обмерзання підошви взуття і рухатися стане ще небезпечніше.

Як падати не можна:

-    на витягнуту руку, це загрожує переломами в ліктьовому суглобі або зап’ясті;

-    на лікоть (коли рука зігнута в лікті) – це надзвичайне навантаження на ключицю, в якій можливий перелом;

-    на коліно – падіння веде до травми колінної чашечки;

-    на сідниці – загрожує компресійною травмою хребта;

-    на спину, з ударом о землю потилицею – струс мозку. 

Пам’ятайте! Щоб не травмуватися - будьте обережні під час ожеледиці, стережіться падіння! Якщо ви все-таки впали і забилися -  зверніться до лікаря.  Уникайте самолікування! Лише ретельне обстеження дасть змогу встановити точний діагноз і призначити правильне лікування. Бережіть себе та будьте здорові!« повернутися до списку новин