Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Надання якісних соціальних послуг та створення належних умов перебування в інтернатних закладах Вінниччини - один з основних пріоритетів діяльності обласної влади

Переглядів: 517

 

 

Як повідомила директор Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації Наталя Заболотна на щопонеділковій апаратній нараді з керівниками департаментів та служб області, пріоритетними обрано 5 інтернатних закладів обласного рівня, в яких проводились масштабні ремонтні роботи.

Найбільших нарікань у попередній рік надходило щодо стану Брацлавського психоневрологічного будинку-інтернату. Так, починаючи з березня 2017 року розпочато масштабні ремонтні роботи в даному закладі. Виготовлено проектно-кошторисну документацію та розпочато капітальний ремонт приміщення пральні-лазні. До кінця року завершено першу чергу даних робіт.

«В рамках реформування системи надання соціальних послуг та з метою оптимізації мережі інтернатних закладів області, нами ініційовано припинення діяльності Вороновицького психоневрологічного інтернату шляхом приєднання його до комунальної установи «Вінницький будинок-інтернат геріатричного профілю», який в подальшому перейменовано в Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку. Зазначу, що це не тільки зміна назви,  а й зміна суті роботи закладу – заклад має стати не місцем утримання підопічних, а місцем проживання людей. В закладі упродовж року проведено низку заходів, спрямованих на покращення існуючих та запровадження нових послуг, також відкрито платне відділення тимчасового проживання на 30 ліжко-місць, послугами якого вже користуються 7 осіб», - зазначила Наталя Заболотна.

У 2017 році продовжено роботу над покращенням умов перебування в Яришівському психоневрологічному будинку-інтернаті, у якому проживають виключно чоловіки.

Також, у Стрижавському дитячому будинку-інтернаті проведено реконструкцію частини приміщень існуючої будівлі під оздоровчий комплекс для дітей з інвалідністю, що, в подальшому, дозволить надавати реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю, які не проживають в інтернаті.

Окрім того, впродовж останніх кількох років серйозною проблемою Ладижинського дитячого будинку-інтернату було забезпечення його опаленням. За рахунок коштів обласного бюджету Департаментом містобудування та архітектури облдержадміністрації цього року завершено будівництво об’єкта «Реконструкції системи тепло забезпечення Ладижинського дитячого будинку-інтернату зі встановленням котлів на твердому паливі. До того ж, інтернат виграв грант від Посольства ФРН за рахунок чого придбано ігрове обладнання для людей з інвалідністю.« повернутися до списку новин